Eesti teatri aastaauhindade nominendid on selgunud!

Eesti teatri aastaauhinnad antakse üle 27. märtsil teatris NO99. Auhinnaga kaasneb klaasikunstnik Ivo Lille loodud Theodori silm, mida rahastab Kultuuriministeerium ja rahaline preemia, mida rahastab Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.   Eesti teatri aastaauhindade nominendid on:
LAVASTAJAAUHIND

Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid
  • Artjom Garejev – lavastus „Vaenlane“ (Vene Teater)
  • Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo – lavastused „Savisaar“ ja „Kõnts“ (mõlemad Teater NO99)
  • Ivar Põllu – lavastused „Odysseia“, „Baskin ehk Nalja põhivormid“ ja „1987“ (kõik Tartu Uus Teater)
  • Lembit Peterson – lavastused „„Delhi“ tants“ (Theatrum) ja „Tartuffe“ (Eesti Draamateater) 
  • Mart Kangro – lavastus „FANTASTIKA“ (Teater NO99) 

KUNSTNIKU AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid
  • Ene-Liis Semper – kujundus lavastustele „Savisaar“, „Kõnts“ ja „El Dorado: klounide hävitusretk“ (kõik Teater NO99)
  • Iir Hermeliin – kujundus lavastusele „Ekke Moor“ (Kuressaare Linnateater ja VAT Teater)
  • Illimar Vihmar – kujundus lavastustele „Laulud halli mere äärest“, „Romeo ja Julia“ (mõlemad Eesti Draamateater) ning „45 339 km² raba“ (Endla Teater) 
  • Liisa Soolepp – kujundus lavastustele „Äärelinna bluus“ ja „Vereliin“ (mõlemad Ugala Teater)
  • Liisi Eelmaa, Jaanus Vahtra, Triin Suvi ja Emer Värk – kujundus lavastusele „Kaart ja territoorium“ (Eesti Draamateater) 

MEESPEAOSATÄITJA AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid
  • Igor Rogatšov – Texor Texel lavastuses „Vaenlane“ (Vene Teater) 
  • Ivo Uukkivi – Petteri lavastuses „Laulud halli mere äärest“ ja Valgustaja lavastuses „Valgustaja“ (mõlemad Eesti Draamateater) 
  • Jaak Prints – osatäitmine lavastuses „Kodumaa karjed“ (Teater NO99)  Lembit Ulfsak – Tagasitulija lavastuses „Tagasitulek isa juurde“ (Tallinna Linnateater) 
  • Meelis Rämmeld – Isa lavastuses „Vereliin“ (Ugala Teater) ja osatäitmine lavastuses „45 339 km² raba“ (Endla Teater)

NAISPEAOSATÄITJA AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid
  • Hele Kõrve – Kaelkirjak lavastuses „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“ (Tallinna Linnateater)
  • Inga Salurand – nimiosa lavastuses „Sylvia“ (Eesti Draamateater) 
  • Klaudia Tiitsmaa – nimiosa lavastuses „Amalia“ ja Carol lavastuses „Oleanna“ (mõlemad Ugala Teater) 
  • Marika Vaarik – nimiosa lavastuses „Savisaar“ ja osatäitmine lavastuses „El Dorado: klounide hävitusretk“ (mõlemad Teater NO99) 
  • Ülle Kaljuste – Grace lavastuses „Grace ja Glorie“ (Sundown Entertainment) 

MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid
  • Eduard Salmistu – kaupmees Zgutov lavastuses „Kui seda metsa ees ei oleks“ (Kukruse Polaarmõis)
  • Indrek Sammul – Cléante lavastuses „Tartuffe“ ja osatäitmised lavastuses „Kaart ja territoorium“ (mõlemad Eesti Draamateater) 
  • Mait Malmsten – Fjodor Karamazov lavastuses „Vennad Karamazovid“ (Eesti Draamateater) 
  • Peeter Jürgens – isa Rice lavastuses „Vereliin“ ja onu Sass lavastuses „Ema oli õunapuu“ (mõlemad Ugala Teater) 
  • Tõnu Oja – osatäitmised lavastuses „Ingeland“ (Saueaugu Teatritalu) ja Viktor lavastuses „Valgustaja“ (Eesti Draamateater) 

NAISKÕRVALOSATÄITJA AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid 
  • Hilje Murel – Glorie lavastuses „Grace ja Glorie“ (Sundown Entertainment), Dorine lavastuses „Tartuffe“ (Eesti Draamateater) ja osatäitmine lavastuses „sugu: N“ (KIMU/Vaba Lava) 
  • Liina Vahtrik – Vilja Savisaar lavastuses „Savisaar“ (Teater NO99) 
  • Maria Klenskaja – Elatanud naine lavastuses „„Delhi“ tants“ (Theatrum), Annlouise lavastuses „Viimasel minutil“ ja proua Pernelle lavastuses „Tartuffe“ (mõlemad Eesti Draamateater) 
  • Maria Peterson – Meditsiiniõde lavastuses „„Delhi“ tants“ (Theatrum) 
  • Tiina Tauraite – osatäitmine lavastuses „FANTASTIKA“ (Teater NO99) 

MUUSIKAAUHINNAD
Žürii: Kerri Kotta, Tiina Mattisen, Raili Sule, Saale Kareda, Virge Joamets

Nominendid

  • Anne Türnpu – muusikateatri piiride avardamise eest lavastustes „Mantra“ (Eesti Kontsert) ja „Meditatsioonid Tormisega“ (Noorte Segakoor Vox Populi/Teater NO99) 
  • Vanemuise teatri lavastusmeeskond, orkester ja trupp – Georges Bizet’ ooperi „Carmen“ dünaamilise ja mastaapse teostuse eest
  • Vello Pähn – Paul Hindemithi ooperi „Cardillac“ ja Richard Straussi ooperi „Arabella“ kontsertetenduse kõrgetasemelise muusikalise teostuse eest (Rahvusooper Estonia) 
  • Rauno Elp – ooperi „Cardillac“ nimiosalise rolli jõulise ja veenva lahendamise eest (Rahvusooper Estonia) 
  • René Soom – mitmekülgsete rollilahenduste eest lavastustes „Tsirkusprintsess“ (Rahvusooper Estonia), „Unustatud primadonna Els Vaarmann“ (Teater Varius) ja „Karlsson katuselt“ (Rahvusooper Estonia) 

BALLETIAUHIND
Žürii: Tiiu Randviir, Ago Herkül, Heili Einasto, Kaja Kreitzberg, Rufina Noor

Nominendid

  • Marina Kesler – lavastuse „Kratt“ koreograaf ja lavastaja (Eesti Rahvusballett)
  • Jevgeni Grib – Sulane lavastuses „Kratt“ ja Gremin lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett) 
  • Amy Bowring – Ms Black ja Madame Elsa lavastuses „Kesköö Pariisis“ (Teater Vanemuine)
  • Luana Georg - Tatjana lavastuses „Onegin“(Eesti Rahvusballett) 
  • Deniss Klimuk – Onegin lavastuses „Onegin“ ja Peremees lavastuses „Kratt“ (Eesti Rahvusballett) 

TANTSUAUHIND
Žürii: Laura Kvelstein, Kaja Lindal, Evelin Lagle, Kristiina Garancis, Jane Raidma

Nominendid
  • Triinu Aron, Sõltumatu Tantsu Lava – PREMIERE-sari kui hüppelaud noortele koreograafidele, mis tulemusliku ja jätkusuutliku sarjana pakub professionaalset toetust esimeste lavastuse loomisel (Sõltumatu Tantsu Lava) 
  • Renate Keerd – väljakutsuvalt isikupärase koreograafilise käekirjaga jõuline kunstnikunatuur füüsilis-visuaalses teatripildis 
  • Maarja Tõnisson – pilkupüüdva visuaaliga erinevate meediumite ühendus kontseptuaalses tantsulavastuses “Body Shift Body” (Sõltumatu Tantsu Lava)
  • Ruslan Stepanov ja Laura Keil – orgaanilise, uuenenud liikumiskeelega, ausa, lihtsa, poeetilise tantsulavastuse „It´s Looking Like a Castle if You Don´t Look up“ eest (Tantsulabor / Tallinna Tantsuteater)
  • Sveta Grigorjeva – mässumeelne tantsumõtestaja, kaasaegse tantsu ja performance-kunsti piiridel kõndija lavastuses "Carmina Trash” (Grigorjeva & Rooste) 

ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHIND
Tunnustab erinevaid etenduskunste põimivaid lavastusi, mis oma otsingulisuses avardavad teatrikunsti väljendusvahendeid.
Žürii: Ott Karulin, Madli Pesti, Heili Einasto, Kaja Kreitzberg, Saale Kareda, Kerri Kotta, Evelin Lagle, Laura Kvelstein

Nominendid
  • Cabaret Rhizome – lavastused „Otsuse anatoomia“ ja „Kuningas Oidipus“ 
  • Ene-Liis Semper – lavastus „El Dorado: klounide hävitusretk“ (Teater NO99)
  • Grete Gross – uue tsirkuse lavastus „Ahelad“ 
  • kadrinoormets ja Diego Agulló – lavastus „formlessly yours“ (Kanuti Gildi SAAL) 
  • Semjon Aleksandrovski – lavastus „Lühiajaline“ (Vaba Lava) 

LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND
Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

Nominendid
  • Allan Räim – vabakutseline valgus- ja tehnikajuht 
  • Oliver Kulpsoo – valgustaja (Von Krahli Teater) 
  • Laivi Koppel – õmbleja-kostümeerija (Kuressaare Linnateater) 

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHIND
Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

Nominendid

  • Madis Kirkmann – valgusala juhataja (NUKU teater) 
  • Raido Linkmann – peahelimeister (Teater NO99) 
  • Villu Jõgi – vanemlavameister (Eesti Draamateater) 

HALDUS- JA ADMINISTRATIIVTÖÖTAJA AUHIND
Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

Nominendid

  • Liina Viru – kirjandustoimetaja (Rahvusooper Estonia) 
  • Aigi Veski – trupijuht (Teater Endla) 
  • Triinu Sillaste – trupijuht (Tallinna Linnateater) 

REET NEIMARI nimeline KRIITIKAAUHIND
Nomineerib Eesti Teatriliidu juhatus

Nominendid

  • Pille-Riin Purje – järjepideva näitlejale pööratud tähelepanu eest, harvaesineva süvenemise ja põhjalikkuse eest.
  • Madli Pesti – kaasaegsete etenduskunstide esianalüüsija ja valdkonna suunaja nii õppejõu kui kuraatorina.
  • Ott Karulin – Eesti teatri järjepideva kajastamise ning teatrikriitika žanrilise mitmekesistamise eest.
  • Evelin Lagle – tantsu-ja etenduskunsti mõtestamise eest. 

SALME REEGI nimeline AUHIND
Kunstiliselt silmapaistva ja lastepärase töö eest.
Žürii: Katrin Nielsen, Haide Männamäe, Reeda Toots, Enn Lillemets, Jaanus Vaiksoo

Nominendid

  • Sander Rebane – särav ja hingestatud Peeter Paani roll lavastuses "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy" (Endla Teater) 
  • Oleg Titov – andeid avav ja nauditavalt terviklik lavastus "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy" (Endla Teater) 
  • Loominguline tandem Taavi Tõnisson ja Marion Undusk – hingekeeli puudutav ja õhuline aegruum lavastuses "Vaata, Madlike, lund sajab!" (NUKU Teater) 
  • Mirko Rajas – meisterlik ja kütkestav peaosa lavastuses "Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal" (NUKU Teater)
  • Silver Kaljula – puudutav teema, haarav mäng ja täpne publikutunnetus monolavastuses "5 grammi sisemist rahu" (Teater Must Kast)