Kujutava & rakenduskunsti sihtkapital

Alanud on taotluste vastuvõtt 2024. a III jaotusesse.Taotluse esitamise viimane päev on 20. august. Alustage taotluse koostamisega varakult ja tutvuge raha jagamise korraga.


Enne taotluse esitamist tutvu sihtkapitali poolt lisatud kommentaaridega korduma kippuvatele küsimustele: KKK

Alates 2022. aasta II (maikuu) jaotusvoorust saavad  fotokunsti projektid toetust kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitalist. 


Tulenevalt Eesti Kultuurkapitali seaduse muutumisest saab alates 2024. aasta II jaotusest Kultuurkapitalilt taotleda loometöötoetuse asemel loometöötasu. Seadusemuudatus ei too kaasa muutusi projektitoetuste või stipendiumi taotlemisel.Täna läbis Riigikogu kolmanda lugemise Kultuurkapitali seaduse ja hasartmängumaksu muutmise seadus. Sellega hakkab Kultuurkapital maksma loometöötoetuse asemel loometöötasu, millega kaasnevad sotsiaalsed tagatised nagu ravikindlustus, töötuskindlustus ja maksed pensionisammastesse.  

9. veebruaril anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.