Eesti Kultuurkapital toetab „Märka järgnevat põlvkonda” stipendiaatide treenereid

Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapital tunnustab 26 000 euroga treenereid, kelle õpilased kuuluvad Eesti Olümpiakomitee järelkasvuprojekti „Märka järgnevat põlvkonda“ põhikoosseisu. Treeneri stipendiumi suuruseks on 1000 eurot.


“Kolm aastat tagasi EOK presidendi Neinar Seli poolt algatatud projekt “Märka järgnevat põlvkonda” koondab tõelisi noori talente, kes just kooli lõpetanuna kõige enam toetust vajavad,” sõnas kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esimees Priit Ilver. “Kuid nende juhendajad on seni jäänud materiaalse tähelepanuta. Ometi on just treener noore sportlase üks olulisemaid tugisambaid. Just seetõttu otsustasime kultuurkapitalis algatada premeerimise ka treeneritele," lisas Ilver.

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli tõi esile, et kolme aasta jooksul on Eesti Olümpiakomitee “Märka järgnevat põlvkonda” projekti kaudu toetanud 36 spordiala 62 sportlase ettevalmistust, kuhu on kaasatud nii olümpia kui ka mitte olümpiaalad. „On siiralt hea meel, et ka Kultuurkapital peab Eesti spordi järelkasvu temaatikat oluliseks ja leiab võimalusi toetada meie tulevaste kangelaste lähimaid abilisi ehk nende treenereid. Treenerite märkamine ja nende tegevuse tunnustamine on oluliseks osaks Eesti tippspordi edasise arengu ja järjepidevuse tagamisel,“ lisas Seli.

EOK järelkasvuprojekti tänavusse põhikoosseisu valiti aastatel 1992-1995 sündinud sportlased, kes on võistelnud täiskasvanute tiitlivõistlustel.

Foto:Hendrik Osula