Aastapreemiad

Ida-Virumaa ekspertgrupp annab iga aasta lõpus välja oma aastapreemiad. 

Tunnustame maakonna tublisid kultuuri- ja spordiinimesi, seltse ja organisatsioone. Aastapreemiaid on jagatud Kultuurkapitali ekspertgruppide loomise algusest - 1996. aastast.
Preemia saajad valitakse välja preemiakandidaatide seast, kelle on esitanud eraisikud, seltsid või organisatsioonid. Ka ekspertgrupp teeb omalt poolt ettepanekuid preemiakandidaatide kohta. Aastapreemia saajate arv on viimased aastatel olnud 6 ( 2 spordipreemiat ja 4 kultuuripreemiat).
Aastapreemiad anname üle pidulikult Jõhvi Kontserdimajas Eesti Kontserdi aastalõpukontserdil. Pärast kontserti toimub maavanema vastuvõtt. Ida-Virumaa Kultuuripärli anname välja koos Ida-Viru Maavalitsusega.

Eesti Kultuurkapitali maakondlik kultuuripreemia "Kultuuripärl"

Alates 2006. aastast annab Eesti Kultuurkapital igal aastal välja maakondlikud kultuuripreemiad “Kultuuripärl” /Algne idee pärineb Harjumaalt, kus on Kultuuripärli preemiat välja antud juba 2003. aastast/

Preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide-, rahvakultuuri- ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist maakondades. Igas maakonnas antakse välja üks preemia aastas. Preemia saaja otsustab maakondlik ekspertgrupp. Kui preemia antakse välja koostööpartneritega, otsustab preemia saaja ühiselt moodustatud komisjon.

Preemiasumma suurus võib tulenevalt koostööpartnerite soovist maakonniti erineda. Kultuurkapitali poolt eraldatav preemiasumma on igas maakonnas ühesuurune, selle kinnitab Eesti Kultuurkapitali
nõukogu igal aastal eraldi.

Ühes rahalise preemiaga antakse laureaadile “Kultuuripärl“ tunnusmärk, milleks on keraamiline pärlikarp klaasist pärliga. Pärlile on graveeritud laureaadi nimi, auhinna andnud maakonna nimi ning aastaarv. Pärl valmib Asuurkeraamika stuudio (Kärt Seppel) ja AS Disainklaas (Agnes Torm) koostöös.

Ida-Virumaa kultuuripärlid


Kultuuripärl 2006
Anatoli StsuraIda-Virumaa Kultuuripärl 20 000 krooni
Kultuuripärl 2007Valdek Murd
Ida-Virumaa Kultuuripärl 20 000 krooni
Kultuuripärl 2008Iisaku MuuseumIda-Virumaa Kultuuripärl 20 000 krooni
Kultuuripärl 2009Aleksander IgoninIda-Virumaa Kultuuripärl 20 000 krooni
Kultuuripärl 2010Virve Osila
kauaaegse ja viljaka loometegevuse eest20 000 krooni
Kultuuripärl 2011Aadu Kukk
pikaajalise tulemusliku pedagoogilise töö  ja koorimuusika  arendamise eest 1300 eurot
Kultuuripärl 2012Urve KilkIda-Virumaa kultuurielu edendamise eest1300 eurot
Kultuuripärl 2013Aleksandr Dusman
rahvusvähemuste kultuuri arendamise eest1300 eurot
Kultuuripärl 2014Robert Peets Ida-Virumaa spordielu rikastamise eest  1300 eurot