Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2010 

Rein KaremäeElutööpreemia - panuse eest Eesti telepublitsistika ja dokumentaalfilmi
mängulisemaks muutmisel
5 600 eurot
Marianna  KaatAasta dokumentaalfilm  - "Auk nr. 8" 3 500 eurot
Kersti MiilenAasta taustajõud - pikaajalise töö eest mängu-, dokumentaal- ja animafilmide monteerijana 2 100 eurot
Raivo MetsniitAasta taustajõud - pühendumise ja ennastsalgava töö eest
filmide linastamisel
  2 100 eurot
Moonika SiimetsAasta üllataja - dokumentaalfilmide "Maailmameister" ja "Moekoer" eest     2 100 eurot
Jaak JärvineMissioonipreemia  - Eesti amatöörfilmitegijate juhendamise eest läbi nelja aastakümne2 100 eurot
Tiina LokkEripreemia – Pöffi vankri vedamise eest2 100 eurot

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2009

Heino Pars
elutööpreemia80 000 krooni
Ants Andreas
parim taustajõud
25 000 krooni
Mikk Rand
missioonipreemia Kinobussi eestvedajale
25 000 krooni
Manfred Vainokivi
aasta üllataja
25 000 krooni
Katrin Kissaparim mängufilm "Püha Tõnu Kiusamine"12 500 krooni
Veiko Õunpuuparim mängufilm "Püha Tõnu Kiusamine"12 500 krooni
Mart Tanielparim mängufilm "Püha Tõnu Kiusamine"12 500 krooni
Taavi Eelmaaparim mängufilm "Püha Tõnu Kiusamine"12 500 krooni
Martinus Daane Klemet
parim animafilm "Õhus"
50 000 krooni
Joosep Matjus
parim dokumentaalfilm "Vanamees ja põder"50 000 krooni

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2008

Peep Pukselutööpreemia80 000 krooni
Armin Altorf
parim taustajõud
25 000 krooni
Ly Pulk
missioonipreemia25 000 krooni
Ain Mäeotsdebüüdiauhind mängufilm "Taarka"
25 000 krooni
Rene Vilbreparim mängufilm "Mina olin siin"
50 000 krooni
Priit Pärn,
Olga Pärn
parim animafilm "Elu ilma Gabriella Ferrita"
50 000 krooni
Mait Laasparim dokumentaalfilm "Aja meistrid"50 000 krooni
Armin Karuisikliku panuse eest Eesti filmikunstimetseenipreemia

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2007

Õie Orav elutööpreemia80 000 krooni
Marko Raatparim mängufilm "Nuga"50 000 krooni
Sulev Keedusparim dokumentaalfilm "Jonathan Austraaliast"50 000 krooni
Heiki Ernits
Kaspar Jancis 
Mati Kütt
Janno Põldma 
Priit Pärn 
Olga Marchenko
Ülo Pikkov 
Priit Tender
parim animafilm "Must lagi"50 000 krooni
Mait Laas
Reet Grosberg
rahvusvahelise kollokviumi "Voodoo hing" ja nukufilmi stuudio 50. juubeliaasta korraldamine30 000 krooni
Elo Selirandparim taustajõud25 000 krooni
Armin Kõomägi         isikliku panuse eest Eesti filmikunstimetseenipreemia

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2006

Mati Küttaasta parim animafilm "Une Instituut"50 000 krooni
Veiko Õunpuuparim mängufilm "Tühirand"50 000 krooni
Tõnu Arumissioonipreemia25 000 krooni
Jüri Sillartelutööpreemia80 000 krooni
Urmas Jõemeesväljapaistev taustajõud25 000 krooni
Hans Veinmannväljapaistev kinonäitaja25 000 krooni

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2005

Ove Mustingaasta mängufilm - "Vanameeste paradiis"50 000 krooni
Riho Untaasta animafilm - "Vennad Karusüdamed"20 000 krooni
Tanel Toomnoore filmitegija auhind10 000 krooni
Ivar Heinmaamissiooniauhind30 000 krooni
Jaan Ruuselutööpreemia50 000 krooni
Taivo Tensoväljapaistev taustajõud20 000 krooni
Rene Vilbreaasta tegusaim filmimees20 000 krooni

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2004

Jaak Kilmi
Rene Reinumägi
parim mängufilm - "Sigade revolutsioon"50 000 krooni
Sulev Keedusparim dokumentaalfilm - "Perekond"50 000 krooni
Enn Sädemissiooniauhind30 000 krooni
Tiit Leppfotokunsti väsimatu propageerimise eest20 000 krooni
Rein Pruulerakordsete tehniliste lahenduste eest20 000 krooni
Kullar Viimnenoore filmitegija auhind20 000 krooni

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2003

Priit Pärnanimafilmi auhind: "Karl ja Marilyn"30 000 krooni
Andres Maimik
Jaak Kilmi
dokumentaalfilmi auhind: "Elav jõud"30 000 krooni
Marko Raatlühimängufilmi auhind: "Sviit kahele"20 000 krooni
Andrus Tuiskdebüüdiauhind: "Perebisnis"20 000 krooni
Pärtel Talldebüüdiauhind: "Porgand"20 000 krooni
Arvo Kruusementelutööpreemia50 000 krooni

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2002

Mati Küttanimafilmi auhind: "Nööbi odüsseia"30 000 krooni
Dorian Supinanimafilmi auhind: "Arvo Pärt. 24 prelüüdi ühele fuugale"30 000 krooni
Enn Sädemissiooniauhind: dokumentaalfilm: "Jätkusõja viimased sõdurid"30 000 krooni
Pearu Trambergmissiooniauhind: töö Eesti Filmiarhiivis30 000 krooni
Kaspar Jancisdebüüdiauhind: "Weizenbergi tänav"15 000 krooni
Elmo Nüganendebüüdiauhind: "Nimed marmortahvlil"15 000 krooni
Tarmo TederEesti Filmiajakirjanike Ühingu kriitikapreemia10 000 krooni
Andres Maimikaasta tegusaim filmimees: "Agent Sinikael", "Welcome to Estonia", publitsistika20 000 krooni
Urmas E. Liivühiskondlik erksus dokumentaalfilmis "Teine Arnold"20 000 krooni

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiad 2001

Ülo Pikkovanimafilmi auhind: "Peata ratsanik"30 000 krooni
Mati Põldreelutööpreemia30 000 krooni
Andres Söötmissioonipreemia: järjepidev tegevus Eesti dokumentaalkroonikas ("Konrad Mägi", "Möödunud sajandi Eestis")30 000 krooni
Raimo Jõerandnoore filmitegija preemia: julgus ja uuenduslikkus dokumentaalfilmis "Välis-Eesti"15 000 krooni
Jaan Ruusfilmikriitika preemia10 000 krooni

 2016. a III vooru esitatud taotluste vastused selguvad hiljemalt oktoobri teise nädala lõpuks

Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta