Sihtkapitalide nõukogude koosseisudesse esitati kokku 146 kandidaati.

Sihtkapitalide nõukogude uued koosseisud kinnitab kultuuriminister Indrek Saar novembrikuu alguses.

Arhitektuuri sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Eero Jürgenson Eesti Sisearhitektide Liit, Eesti Arhitektide Liit
2 Veronika Valk Eesti Arhitektuurikeskus, Eesti Disainerite Liit, Eesti Disainikeskus
3 Ingrid Ruudi Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kunstiakadeemia
4 Mihkel Karu Eesti Arhitektuurimuuseum
5 Monika Järg Eesti Disainerite Liit
6 Kalle Pabut Eesti Disainerite Liit
7 Ignar Fjuk TTÜ arhitektuuri- ja urbanistikainstituut
8 Emil Urbel TTÜ arhitektuuri- ja urbanistikainstituut
9 Indrek Allmann Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektide Liit
10 Lilian Hansar Eesti Kunstiakadeemia
11 Tõnu Laigu Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Kultuuri Koda
12 Marika Lõoke Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektide Liit
13 Peeter Pere Eesti Kunstiakadeemia
14 Paco Ulman Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektide Liit
15 Kristiina Kupper Eesti Maastikuarhitektide Liit (kaassoovitajad: Eesti Maaülikool, Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts, Pärnu Linnavalitsus, Tallinna Keskkonnaamet, TTÜ Tallinna Kolledž, TTÜ Tartu Kolledž)
16 Karin Bachmann Eesti Arhitektide Liit
17 Ülar Mark Eesti Arhitektide Liit
18 Heiki Kalberg Eesti Planeerijate Ühing

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Karlo Funk Homeless Bob Production, Must Käsi, Eesti Filmiajakirjanike Ühing
2 Olga Pärn Eesti Joonisfilm, Nukufilm, Eesti Animaliit
3 Andrus Raudsalu Eesti Joonisfilm, Nukufilm, Eesti Kultuuri Koda, Eesti Rahvuslik Filmiprodutsentide Ühing, Eesti Filmitööstuse Klaster, Eesti Animaliit
4 Kerdi Kuusik-Oengo Eesti Joonisfilm, Nukufilm, Eesti Animaliit
5 Anneli Ahven Eesti Filmitootjate Liit, Allfilm, Exitfilm, Kopli Kinokompanii, Tallinna Ülikool, Eesti Filmitööstuse Klaster
6 Rein Kotov Eesti Filmitootjate Liit, Allfilm, Exitfilm, Kopli Kinokompanii, Eesti Kinoliit
7 Kristel Tõldsepp Eesti Filmitootjate Liit, Allfilm, Exitfilm, Kopli Kinokompanii, Eesti Kinoliit
8 Arvo Vilu Allfilm, Eesti Kinoliit
9 Eve Ester Freyja Film, Eesti Mittekommertslike Filmide Autorite Liit, Eesti Filmi- ja Videoamatööride Ühing
10 Jüri Lina Estonian Educational Film, Doc Estonia
11 Valentin Kuik Eesti Filmi Ekspordi Fond
12 Jelena Skulskaja Eesti Filmi Ekspordi Fond, Eesti Rahvuslik Stuudio Freyja Film
13 Jaak Allik Eesti Filmi Ekspordi Fond, Eesti Rahvuslik Stuudio Freyja Film
14 Jaak Järvine Eesti Mittekommertslike Filmide Autorite Liit
15 Heilika Pikkov Eesti Dokumentalistide Gild
16 Raimo Jõerand Eesti Dokumentalistide Gild
17 Hannes Lintrop Eesti Audiovisuaalautorite Liit, Eesti Kinoliit
18 Maria Ulfsak Eesti Filmiajakirjanike Ühing
19 Riina Sildos Nukufilm, Eesti Rahvuslik Filmiprodutsentide Ühing, Eesti Filmitööstuse Klaster, Einmann Video
20 Karin Reinberg Nukufilm, Eesti Rahvuslik Filmiprodutsentide Ühing, Eesti Filmitööstuse Klaster
21 Sulev Keedus Tallinna Ülikool, F-Seitse, Eesti Kinoliit, Allfilm, Flo Film
22 Kullar Viimne Eesti Kinoliit
23 Mare Raidma Eesti Kinoliit
24 Mikk Rand Kinobuss, Hiiumaa Kino, Kopli Kinokompanii, Tartu Elektriteater

Helikunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Aare Tammesalu Artur Kapp'i Ühing, Eesti Orelisõprade Ühing, Ars Musica Estonica
2 Margit Tohver-Aints Tallinna Filharmoonia
3 Kristjan Randalu Eesti Jazzliit
4 Tanel Ruben Eesti Jazzliit, Jazzkaare Sõprade Ühing, Eesti Muusika Arenduskeskus
5 Jüri Trei Eesti Muusikakultuuri Jäädvustamise Ühing
6 Heli Veskus Eesti Teatriliit
7 Marge Paas Eesti Kultuurikorraldajate Liit
8 Tarmo Noormaa Eesti Folkloorinõukogu, Tartu Rahvakultuuri Keskselts, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Music Estonia, Noorte Moosekantide Selts, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts
9 Ahto Abner TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit
10 Aarne Saluveer G. Otsa nim Tallinna Muusikakool, Eesti Kooriühing, H. Elleri nim Tartu Muusikakool
11 Toomas Siitan Eesti Muusikanõukogu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
12 Ivari Ilja Eesti Muusikanõukogu, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Muusika Arenduskeskus
13 Henry-David Varema Eesti Interpreetide Liit, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
14 Elmo Tiisvald Rahvusooper Estonia
15 Kadri Leivategija Eesti Muusikakoolide Liit
16 Andres Teppo Eesti Muusikakoolide Liit
17 Kulvo Tamra Eesti Kooriühing, Eesti Kontsert
18
Tiia Teder Eesti Kontsert
19 Tiina Jokinen Music Estonia
20 Villu Veski Eesti Muusikafestivalid
21 Märt-Matis Lill Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusika Arenduskeskus
22 Tanel Padar Eesti Esitajate Liit
23 Pille Lill Eesti Kultuuri Koda
24 Evi Arujärv Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusika Arenduskeskus
25 Marika Pärk Teater Vanemuine
26 Reet Remmel Arvo Pärdi Keskus

Kirjanduse sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Kadri Rahusaar Eesti Kirjastuste Liit
2 Triin Soone Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kirjanduse Teabekeskus
3 Eneken Laanes Tallinna Ülikooli Kirjastus, Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
4 Asta Trummel Kultuurileht
5 Ilona Kivirähk Kultuurileht, Eesti Kirjanike Liit
6 Mart Orav Kultuurileht, Eesti Kirjandusmuuseum
7 Krista Ojasaar Eesti Kirjanduse Selts, Eesti Kirjanike Selts
8 Maarja Hollo Eesti Kirjandusmuuseum
9 Ants Miller Eesti Ulmeühing
10 Ave Mattheus Võru Instituut
11 Karl-Martin Sinijärv Eesti Kirjanike Liit

Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Elin Kard Eesti Kunstnike Liit, Tallinna Kunstihoone, Eesti Kunstiakadeemia, Õhuloss
2 Anu Allas Eesti Kunstimuuseum, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Tartu Kunstimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
3 Jaan Elken Eesti Maalikunstnike Liit, Uue Kunsti Muuseum
4 Tiina Tammetalu Eesti Akvarellistide Ühendus, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing, Eesti Kultuuri Koda, Disaini ja Arhitektuurigalerii, Temnikova & Kasela galerii
5 Signe Kivi ON-Grupp, Eesti Tekstiilikunstnike Liit
6 Kristjan Mändmaa Eesti Disainerite Liit, Eesti Disainikeskus
7 Rael Artel Kunstikriitika Kombinaat, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
8 Berit Teeäär Tallinna Kunstihoone, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
9 Indrek Grigor Tallinna Kunstihoone
10 Reimo Võsa-Tangsoo Tallinna Kunstihoone, Eesti Kunstiakadeemia, Fotokunstnike Ühendus
11 Maria-Kristiina Soomre Tallinna Kunstihoone, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
12 Elo Liiv Eesti Kujurite Ühendus
13 Ilmar Vallikivi Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kultuuri Koda
14 Anne Pikkov Eesti Kujundusgraafikute Liit
15 Andreas Trossek Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum
16 Anders Härm Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
17 Tiina Abel Eesti Kunstiakadeemia
18 Anneli Porri Eesti Kunstiakadeemia
19 Ivar Sakk Eesti Kunstiakadeemia
20 Maria Arusoo Tartu Kunstimuuseum
21 Karin Paulus Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
22 Anne Rudanovski Tartu Kõrgem Kunstikool
23 Inga Heamägi Eesti Vabagraafikute Ühendus

Näitekunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Ott Karulin Teater NO99
2 Riina Maidre Teater NO99
3 Reet Weidebaum Rakvere Teatrimaja, Eesti Teatriliit, Teater Vanemuine
4 Külliki Saldre Eesti Teatriliit, Eesti Näitlejate Liit
5 Maret Kukkur Eesti Teatriliit
6 Tambet Tuisk Eesti Teatriliit, Eesti Etendusasutuste Liit, Teine Tants, Eesti Näitlejate Liit, Teater Vanemuine
7 Juhan Ulfsak Eesti Teatriliit
8 Garmen Tabor Eesti Teatriliit, Eesti Etendusasutuste Liit, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Näitlejate Liit, Teater Vanemuine
9 Jaak Allik Eesti Teatriliit
10 Anu Lamp Eesti Teatriliit
11 Kaja Kann Eesti Etendusasutuste Liit, Teine Tants
12 Monika Larini Eesti Etendusasutuste Liit, Teater Vanemuine
13 René Soom Eesti Etendusasutuste Liit, Rahvusooper Estonia, Teater Vanemuine
14 Taavet Jansen Sõltumatu Tantsu Ühendus, Eesti Teatri Agentuur, Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, Teine Tants, Eesti Tantsunõukogu, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunstnike Liit, Vaba Lava
15 Anu Ruusmaa Sõltumatu Tantsu Ühendus, TLÜ kunstide instituut, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Teine Tants, Fine 5 Tantsuteater, Eesti Tantsunõukogu, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunstnike Liit, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit
16 Andrus Kämbre Rahvusooper Estonia
17 Madis Kolk Eesti Teatri Agentuur, Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, Vaba Lava
18 Allan Kress Fine 5 Tantsuteater, Eesti Lavastajate Liit, Vaba Lava, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit, Arena
19 Taago Tubin Eesti Lavastajate Liit
20 Elina Reinold Ühendus R.A.A.A.M., Vaba Lava
21 Ann Lumiste Eesti Kunstiakadeemia
22 Liina Jääts Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Rahvakultuuri sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Silja Aavik Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkester, Türi Kultuurikeskus
2 Mikk Sarv Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ
3 Piret Õunapuu Eesti Muuseumiühing
4 Liina Veskimägi-Iliste Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Rahvakultuuri Keskus, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Vabaharidusliit
5 Anzori Barkalaja Eesti Folkloorinõukogu, Tartu Rahvakultuuri Keskselts, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Pärimusmuusika Keskus
6 Helle-Mare Kõmmus Eesti Folkloorinõukogu, Rahvakultuuri Keskus, MTÜ Tantsumajakas, Tarvanpää Selts, TLÜ kunstide instituut, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Fine 5 Tantsuteater, Eesti Rahvatantsukeskus, Eesti Tantsunõukogu, Eesti Tantsuhariduse Liit, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunstnike Liit
7 Kristiina Oomer Eesti Folkloorinõukogu, KaRakTer, Eesti Harrastusteatrite Liit, Salme Vallateater, Saaremaa Rahvakultuuriselts, Lutsu Teatri Selts, Improgrupp Jaa
8 Valter Haamer Rakke Valla Hariduse Selts, Mulkide Selts
9 Celia Roose Folgisellide Selts
10 Piret Voolaid Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Folkloori Instituut, Akadeemiline Rahvaluule Selts
11 Piret Mäeniit Eesti Ajakirjanike Liit, Eesti Kultuuri Koda
12 Tiina Tegelmann Eesti Rahvamajade Ühing
13 Angela Arraste TLÜ kunstide instituut, Fine 5 Tantsuteater, Eesti Tantsunõukogu, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunstnike Liit
14 Toomas Lõhmuste Tähetund
15 Kaie Holm Eesti Raamatukoguhoidjate Liit
16 Aino Arro Vabahariduse Õpetajate Selts
17 Tiina Jääger Vabahariduse Õpetajate Selts, Eesti Vabaharidusliit, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
18 Hirvo Surva Eesti Kooriühing, Eesti Koorijuhtide Liit, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
19 Aivar Leštšinski Eesti Kooriühing, Eesti Segakooride Liit
20 Inge Laurik-Teder Eesti Muuseumiühing
21 Aet Maatee Viljandimaa Rahvakultuuriselts
22 Jüri-Ruut Kangur Eesti Sümfooniaorkestrite Liit


 2016. a III vooru esitatud taotluste vastused selguvad hiljemalt oktoobri teise nädala lõpuks

Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta