Ekspertgruppide uutesse koosseisudesse esitati kokku 125 kandidaati 

Harjumaa
  Kandidaat Esitaja
1 Eve Lutter Merike Hallik
2 Grete Põldma Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus
3 Ingrid Novikova Hüüru Külaselts
4 Kadri Tiis Rahvatantsu- ja rahvamuusika Harjumaa ühendus
5 Kalev Konsa Mai Ainsalu Tabasalu Muusikakool
6 Katrin Sassi Harjumaa Kultuurikorraldajate Liit
7 Sirje Tikerpäe Harjumaa Spordiliit
8 Taimi Saarma Rahvatantsu- ja Rahvamuusikajuhtide Harjumaa Ühendus, MTÜ Loo Lauljad
9 Victor Polyakoff Maardu Linnavalitsus, Maardu Kultuuri- ja Infokeskus

Hiiumaa
  Kandidaat Esitaja
1 Anton Kaljula Hiiumaa spordiliit
2 Arno Kuusk Tantsumajakas
3 Jaana Lepamaa Käina Huvi- ja Kultuurikeskus
4 Külli Kreegi EELK Pühalepa Laurentiuse koguduse naiskoor ANNA
5 Marina Väljas Hiiumaa orienteerujate klubi
6 Tiina Kaev Hiiu valla Kultuuri- ja vaba aja keskus
7 Tõnis Saarnak Hergo Tasuja, MTÜ Tasuja Teab ja Teeb

Ida-Virumaa
  Kandidaat Esitaja
1 Anne Uttendorf Jõhvi Muusikakool
2 Eevi Paasmäe Sillamäe Eesti Selts, Sillamäe Spordiklubi Kalev
3 Ivo Posti Narva Muuseum
4 Janek Vallimäe Jõhvi Spordikool
5 Jekaterina Minajeva Kohtla Järve Kultuurikeskus
6 Jevgeni Timoštšuk Vita Tiim MTÜ
7 Kaarin Aamer Kiviõli Kunstide Kool
8 Vladimir Võssotski Sillame Kultuurikeskus
9 Ülo Kangur Erika Kõllo Ida-Virumaa kultuuritöötajad

Jõgevamaa
  Kandidaat Esitaja
1 Aili Kalavus Eesti Rahvapärimuse Kool MTÜ
2 Arne Tegelmann Harrastusteaterite Liit, Jõgevamaa Kultuurikoda MTÜ, Mustvee Turismikoda MTÜ, SA Saare valla kultuuri- ja turismikeskus Kalevipoja Koda
3 Ave Anslan Jõgeva Kultuurikeskus, Folklooriselts Jõgevahe Pere MTÜ
4 Jaan Rahuküla Jõgeva Spordiliit Kalju
5 Leina Kreek Sadala Külade Selts MTÜ
6 Maris Paas Jõgeva Linna Teater MTÜ, Vaimastvere Külaarendamise Selts MTÜ, Paduvere Talumuuseumi Selts MTÜ
7 Merle Nisu Põltsamaa Kultuurikeskus
8 Valdi Reinas Sadala Külade Selts MTÜ

Järvamaa
  Kandidaat Esitaja
1 Alo Aasma Rahvatantsurühm Loomisel
2 Janno Viilup Korvpalliklubi Seitse MTÜ, Sihtasutus Paide Spordikeskus, Aravete Spordi- ja Tervisekeskus, MTÜ Paide Ramm, Paide Ujumisklubi, Rahvatantsurühm Loomisel MTÜ, Paide Võrkpalliklubi MTÜ
3 Kaarel Aluoja Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkester MTÜ
4 Kaido Kirikmäe Paide Kultuurikeskus, Ühendus Weissenstein MTÜ
5 Kaja Kraav MTÜ Kultuuri- ja haridusselts ÜKSMÜTS
6 Margo Hussar Koigi Vallavalitsus, Sõrandu Külaselts, Päinurme Külaselts
7 Paul Poopuu Türi Spordiklubide Liit
8 Piret Maaring Roosna-Alliku Spordiklubi MTÜ, Järvamaa Spordiliit MTÜ
9 Ründo Mülts maavanem Alo Aasma
10 Toomas Tammik Koeru Kultuurimaja
11 Vahur Salom Riikar MTÜ

Lääne-Virumaa
  Kandidaat Esitaja
1 Erich Petrovits Kadrina Spordikeskus SA, Virumaa Pallimängude Kool MTÜ
2 Keio Soomelt Hariduse- ja Kultuuriselts Kaur MTÜ
3 Laila Talunik MTÜ Loominguline Selts Ahtena Maja, SA Rakvere Teatrimaja, MTÜ Kammerkoor Solare, Rakvere Kultuurikeskus
4 Margus Martin Spordiklubi Kadrina MTÜ, Rakvere JK Tarvas MTÜ
5 Mari Riina Rist Läsna Rahvamaja
6 Piret Pihel Lehtse Kultuurimaja
7 Sirje Reinula MTÜ Jäneda Muuseum, Jäneda Külaelu Arendamise Selts
8 Heikki Koort Vihula Vallavolikogu

Läänemaa
  Kandidaat Esitaja
1 Ingrid Arro Haapsalu Muusikakool, EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus
2 Jaanus Kõuts Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing
3 Krista Kumberg Haapsalu LV kultuuri-ja sporditööspetsialist, Marika Aedviir Haapsalu Kunstikooli direktor
4 Kristi Erkmann MTÜ Läki tantsule!
5 Mairi Grossfeldt Läänemaa Ühisgümnaasium, MTÜ T-Stuudio
6 Tiiu Tulvik Läänemaa Tantsujuhtide Ühendus, Noarootsi Rahvaselts, Rannarootsi Muuseum
7 Ülle Lass Kullamaa Spordiklubi, Ridala Spordiklubi, Lääne Maakonna Spordiliit, Läänemaa Koolispordi Liit

Põlvamaa
  Kandidaat Esitaja
1 Andres Neeme Põlva Spordikool
2 Eha Kütt Põlva Keskraamatukogu, Vastse-Kuuste raamatukogu
3 Epp Margna Võro Selts VKKF
4 Mare Põld Põlva Muusikakool
5 Piret Rammo Krista Salf (Veriora Rahvamaja naisrühma Triibu-Liine juhendaja), Esta Sokman (Veriora Rahvamaja naisrühma Triibu-Liine, segarühma Paras Paar ja memmede tantsurühma Eideratas juhendaja)
6 Sirje Vill Jakob Hurda nim. Põlva Rahvahariduse Selts
7 Taavi Nagel Põlva Maakonna Spordiliit, Eesti Tõukerattaliit, Spordiklubi Serviti
8 Tiina Kallaste Marge Trumsi (Räpina Valla Kultuurikeskuse juhataja), Kersti Murumets (Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseumi juhataja)

Pärnumaa
  Kandidaat Esitaja
1 Elo Kesküla Pärnu Linnaorkester, Pärnu Kontserdibüroo MTÜ
2 Heli Kallasmaa MTÜ Rahvatantsuansambel Kajakas, Pärnu Kontserdibüroo, Pärnu kammerkoor, Pärnu käsikellastuudio
3 Kaili Viidas MTÜ Hellad Velled, Jõõpre Kool
4 Maarja Talts Pärnu Muusikakool
5 Mark Soosaar SA Uue Kunsti Muuseum
6 Piret Bergmann MTÜ Pärnu Kunstikeskus, Academia Gustaviana Selts, Pärnu Linnagalerii
7 Reet Palm Killing Pärnu Sõudekekus Kalev
8 Vaiko Edur OÜ Fisheye

Raplamaa
  Kandidaat Esitaja
1 Age Rebel MTÜ Noomus, MTÜ Nomela
2 Aili Normak MTÜ Koduloolane
3 Andres Saks Rapla Maakonna Spordiliit
4 Armar Paidla MTÜ Rapla Haridusselts
5 Iris Haiba MTÜ Varbola kultuuri ja hariduse selts, Märjamaa valla Sillaotsa talumuuseum, MTÜ Velise kultuuri ja hariduse selts
6 Margit Kuhi MTÜ Loomeruum, Juuru Rahvamaja, MTÜ Arendusselts Koduaseme
7 Sigrid Põld Hageri haridusselts, Vabakond MTÜ

Saaremaa
  Kandidaat Esitaja
1 Heli Jalakas Kuressaare Linnateater, Kuressaare Muusikakool, MTÜ Kuressaare Kammerfest
2 Krista Riik Valjala rahvamaja
3 Mati Mäetalu Saaremaa Spordiliit, Saaremaa Valdade Spordiliit
4 Merilin Nõu Orissaare Kultuurimaja, MTÜ FESTIVO
5 Reet Truuväärt MTÜ Saaremaa Kunstistuudio, Saaremaa Kunstiklubi
6 Tiiu Villsaar Kuressaare Linnateater, Kuressaare Muusikakool, MTÜ Kuressaare Kammerfest
7 Virge Varilepp Saaremaa Rahvakultuuriselts

Tartumaa
  Kandidaat Esitaja
1 Ants Veetõusme Tartu Spordiliit
2 Hele Ellermaa Elva Linnaraamatukogu, Rannu Kultuuri- ja haridusselts, Rannu Maanaiste Selts
3 Ilona Piirimägi Laeva vallavanem
4 Külli Petersell Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit
5 Lembit Toru Tartumaa Koolispordi Liit, Tartumaa Spordiliit, Tartu Spordiveteranide Koondis
6 Peeter Talvistu Tartu Kunstnike Liit
7 Rain Sangernebo MTÜ Nõo Korvpalliklubi, MTÜ Tantsuklubi Triiniks, Elva Spordiliit, MTÜ Suusahullud, Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus, Sihtasutus Luke Mõis

Valgamaa
  Kandidaat Esitaja
1 Arne Nõmmik Midrilinnud MTÜ
2 Egon Ilisson Riidaja Raamatukogu, Tõrva Jalgpalliklubi, Tõrva Noorte Liit MTÜ, Valgamaa Tuntuks MTÜ
3 Ene Kaas Lüllemäe Rahvaõpistu MTÜ, Karula Kultuuriselts MTÜ
4 Kaja Sisask MTÜ Sõsarad
5 Merili Madissoo Valga Muuseum
6 Merle Soonberg MTÜ Tantsuklubi Mathilde, Valgamaa Rahvakunsti ja Käsitöö Keskselts , MTÜ Helletajad, MTÜ Pillipuu
7 Rein Leppik Valgamaa Omavalitsuste Liit, Käsipalliklubi Käval, Spordiklubi Maret-Sport, Võrkpalliklubi Viktooria
8 Sirje Ginter Pühajärve raamatukogu, Otepää Muusikakool, Otepää Muusikaühing, Pühajärve Haridusselts, Otepää Vallavalitsus, Otepää Linnaraamatukogu
9 Tiia Parmo Liivimaa Noorteorkester
10 Valdeko Kalamees Tõrva Kinosõprade Selts

Viljandimaa
  Kandidaat Esitaja
1 Aivar Hommik Viljandi Spordiveteranide koondis
2 Anneli Kundla Rahvusvaheline Artur Kapp´i Ühing
3 Ilmar Kütt Eesti Käsipalliliit, SK Viljandi Volle, Eestimaa Spordiliit Jõud, Viljandimaa Spordiliit, Motospordiklubi NORD
4 Katrin Kivistik Viljandi Rattaklubi, Sakala Suusaklubi, Viljandi Spordikool
5 Kristi Vastisson Viljandimaa Rahvakultuuriselts
6 Marko Mägi Viljandi Muusikakool, Eesti Pärimusmuusika keskus, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, Viljandimaa Kammerkoor
7 Merlin Muts Eesti Käsipalliliit
8 Tiiu Sommer Abja Kultuurimaja

Võrumaa
  Kandidaat Esitaja
1 Airi Hallik-Konnula Võro Selts VKKF
2 Hille Saarepuu Võrumaa Spordiliit, Võrumaa Koolispordi Ühendus, Parksepa Spordiklubi
3 Kadri Laube Võru Instituut
4 Kadri Mähar Võru Folkloorifestival MTÜ
5 Maire Nirk Võru Muusikakool
6 Maie Pau Misso Rahvamaja
7 Merle Tombak Urvaste Külade Selts, Boose Selts
8 Peeter Laurson Varstu Kultuurikeskus, Rõuge Rahvamaja, Misso rahvamaja
9 Silja Otsar Võru Instituut, MTÜ Hilaro
10 Triinu Laan Võru Instituut, MTÜ Hilaro
11 Merlis Pajustik Vastseliina Muusikakool

   
2017. a II vooru taotluste esitamise tähtaeg on 22. mail.

Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta