Maakondlike ekspertgruppide uutesse koosseisudesse esitati 142 kandidaati.

Ekspertgruppide koosseisud kinnitab Eesti Kultuurkapitali nõukogu.

Info uute ekspertide kohta avaldame 23. aprillil 2015.

Harjumaa

Kandidaat
Esitaja
Riin Kivinurm
MTÜ Harjumaa Kultuurikorraldajate Liit, Suurupi Selts
Lauri Metus
SA Loksa Kultuur
Ingrid Novikova
MTÜ Hüüru Külaselts
Heli Nurger
MTÜ Väärt Vanad Võtted
Erika Põlendik
Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Rahvakultuuri Keskus, Rahvatantsu- ja Rahvamuusikajuhtide Harjumaa Ühendus, MTÜ Jõelähtme Valla Kultuuriühing
Irina Pärila
MTÜ Jõelähtme Valla Kultuuriühing, MTÜ Rebala Kultuuriruum
Katrin Sassi
MTÜ Harjumaa Kultuurikorraldajate Liit
Heli Sepp
Rahvakultuuri Keskus, Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus, Helimer MTÜ, Eesti Segakooride Liit, Patika Külakoor
 Rein SuppiHarjumaa Spordiliit

Hiiumaa
KandidaatEsitaja
Anton Kaljula
Ühendus Hiiumaa Spordiliit
Külli Kreegi
EELK Pühalepa Laurentiuse koguduse naiskoor ANNA
Eve Kustala
Pühalepa valla Kultuuri- ja Noortekeskus
Jaan Kuusemets
MTÜ Hiiumaa Muinsuskaitse Selts
Ly Meldorf
Hiiumaa Muinsuskaitse Selts
Tõnis Saarnak
Emmaste spordiklubi ERNST,  MTÜ Hiiumaa Jalgpall
Eda TärkHiiumaa Orienteerujate Klubi

Ida-Virumaa
Kandidaat
Esitaja
Kristiine Agu
Spordiklubi Fööniks
Kaire Kutsar
Aseri Spordiklubi
Oksana Matvejeva
Narva Koorikool
Merle Pikhoff
Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus
Jevgeni Timoštšuk
SA Narva Muuseum
Taavi Toomel
Alutaguse Koolispordi Ühing
Anne Uttendorf
Jõhvi Muusikakool
Janek Vallimäe
Jõhvi Spordikool
Irina Vorobjova Narva Muusikakool

Jõgevamaa
Kandidaat
Esitaja
Liia Koorts
Maarja-Magdaleena Maarahva Selts
Hele Kull
Jõgeva Kultuurikeskus, MTÜ Folklooriselts Jõgevahe Pere
Merle Nisu
Põltsamaa Kultuurikeskus
Silja Peters
Lustivere Külaselts, Kamari Haridusselts, Adavere Mõisa Selts
Jaan RahukülaJõgevamaa Spordiliit Kalju
Valdi Reinas
Sadala Külade Selts, Näduvere Küla Selts, Jõgevamaa Kodukandi Ühendus
Tiina Tegelmann
Mustvee Kultuurikeskus, Mustvee Linnaraamatukogu, A. Haava nim Pala Kool, Kaarepere Külaselts
Janek Varblas MTÜ Look, Paduvere Talumuuseumi Selts

Järvamaa
Kandidaat
Esitaja
Kaarel Aluoja
Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkester MTÜ
Jane Kiristaja
MTÜ Riikar
Arne Põder
Paide Muusikakooli Sümfonjettorkester
Mati Sadam
Järvamaa Spordiliit, Spordiklubi Väätsa
Aune Suve-Kütt
Kultuuri- ja haridusselts Üksmüts MTÜ
Toomas Tammik
SA Maaspordikeskus
Silvi Tumanskaja
MTÜ Igaühele Midagi

Lääne-Virumaa
Kandidaat
Esitaja
Annika Aasa
Virumaa Kultuurikorraldajate Liit
Terje Andresson
Roela Kodukant MTÜ
Sven Hõbemägi
Juhan Kunderi Selts MTÜ
Anneli Kivisaar
MTÜ Võhma Seltsimaja
Hando Kuntro
Rakke Vallavalitsus, MTÜ Spordiklubi Rakke
Lea Lehtmets
Lääne-Virumaa Keskraamatukogu
Margus Martin
Spordiklubi Kadrina, Rahvaspordiklubi sPORTKUNDA
Marju Metsman
Väike-Maarja Seltsimaja
Marge Mägi
Kadrina Rahvamaja
Piret Pihel
Lehtse Kultuurimaja
Marger Pormann
Spordiklubi Kadrina
Eveli Varik
SA Rakvere Teatrimaja, Loominguline Selts Athena Maja MTÜ

Läänemaa
Kandidaat
Esitaja
Ingrid Arro
Haapsalu Kontserdiühing MTÜ, C. Kreegi nim Haapsalu Muusikakool
Mairi Grossfeldt
T-Stuudio MTÜ, Läänemaa Ühisgümnaasium
Triin Jugapuu
SEE Teater MTÜ
Helle Kaljusaar
Lääne Maakonna Keskraamatukogu
Ülle Lass
Lääne Maakonna Spordiliit Läänela
Vaido Toomsar
Haapsalu Linna Spordibaasid OÜ, MTÜ segarahvatantsurühm West
Tiiu Tulvik
Läänemaa Tantsujuhtide Ühendus, Noarootsi Rahvaselts MTÜ
Leini Vahtras
Haapsalu Kultuurikeskus
Liina Viiret
MTÜ Liigub ja Loob

Põlvamaa
Kandidaat
Esitaja
Külliki Arjokesse
Räpina Muuseum, Räpina Muusikakool, Räpina valla raamatukogud, MTÜ Leevakk, MTÜ Räpina Omaalgatus, MTÜ Ruusa Kultuuri- ja noorteühing

Eha Kütt
Värska Kultuurikeskus, MTÜ Seto Muusikud, Vastse-Kuuste raamatukogu
Epp Margna
Võro Selts VKKF
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliit, Põlva Terviseklubi, Spordiklubi Serviti
Andres Määr
Võro Instituut
Külli Ots
Põlva Keskraamatukogu, Põlva Rahvahariduse Selts
Maire Pedras
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, MTÜ Värten, Seltsing Tantsurõõm, MTÜ Kevadised Hetked, MTÜ Põlva naiskoor MAI, Tantsuklubi Maarja, Seltsing Vivace, MTÜ Lõõtspilli Selts, Kapell Heino Tartes ja sõbrad, Kuldse Ea Klubi Kuukiir
Raina Urb
Põlva Muusikakool

Pärnumaa
Kandidaat
Esitaja
Indrek Aija
Pärnu Muuseum
Riina Altpere
Pärnu Kahe Silla Klubi
Heli Kallasmaa
MTÜ Rahvatantsuansambel Kajakas
Mikk Kirikal
Pärnu Linnaorkester, Pärnu Muusikakool
Reet Palm-Killing
Pärnumaa Spordiliit, Pärnu Spordiliit
Meeli Pärna
Pärnu Kontserdibüroo MTÜ
Alar Raudoja
Pärnu Linnagalerii, Pärnu Kunstikeskus
Maarja Talts
Pärnu Muusikakool
Elmar Trink
Pärnumaa Rahvakultuuri Keskselts, Rääma Noorte Ühing Noorus MTÜ

Raplamaa
Kandidaat
Esitaja
Eve Burmeister
Sillaotsa Talumuuseum, Velise Kultuuri ja Hariduse Selts MTÜ
Iris Haiba
Piret Linnamägi (Varbola Rahvamaja juhataja ja MTÜ Varbola Kultuuri ja Hariduse Seltsi tegevjuht ning vabakutseline ajakirjanik)
Jane Kalajärv
Gaudeo MTÜ
Kalju Kalda
Rapla Maakonna Spordiliit
Ene Klaus
Märjamaa Vallavalitsus
Anneliis Kõiv
Kohila Tantsu, Laulu ja Mängu Selts
Jaanus Kõrv
Gaudeo MTÜ
Aili Normak
MTÜ Koduloolane
Rita Triinu Peussa
MTÜ Kehtna Kultuuriselts
Astra Põlma
MTÜ Folklooriselts Kiitsharakad, Eesti Harrastusteatrite Liit
Age Rebel
MTÜ Noomus ja MTÜ Nomela
Reet Runge
MTÜ Vabakond

Saaremaa
KandidaatEsitaja
Riivo Allik
Saaremaa Spordiliit, Saaremaa Valdade Spordiliit
Valve Heiberg
MTÜ Salme Rahva Maja Selts
Tõnis Kipper
Kuressaare Linnateater, MTÜ Kuressaare KammerFest
Kairit Levit
Orissaare Kultuurimaja
Eena Mark
Kuressaare Kultuurivara
Käthe Pihlak
Saaremaa Spordiliit, Saaremaa Korvpall MTÜ
Reet Truuväärt
MTÜ Saaremaa Kunstistuudio
Virge Varilepp
Saaremaa Rahvakultuuriselts
Tiiu Villsaar
Kuressaare Linnateater, MTÜ Kuressaare KammerFest

Tartumaa

Kandidaat
Esitaja
Marika Agu
Tartu Kunstimuuseum
Hele Ellermaa
Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing, Tartu Maakonna Raamatukogutöötajate Ametiühing, Kõrveküla Maanaiste Selts MIINA
Astrid Hallik
Tartumaa Omavalitsuste Liit, Pille Tammelan (Kambja valla kultuuritöötaja)
Tiina Konsen
MTÜ TuleLoo
Kadri Leivategija
MTÜ Elleri Loomekeskus
Nele Nutt
Eesti Maastikuarhitektide Liit
Aire Pajur
MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts
Merike Toomas
Eesti Muuseumiühing
Lembit Toru
Tartumaa Spordiliit, Tartu Spordiveteranide Koondis

Valgamaa

Kandidaat
Esitaja
Siim Ausmees
MTÜ Tõrva Spordiselts, MTÜ Orienteerumisklubi Käbi, MTÜ Tõrva Jalgpalliklubi, MTÜ Spordiklubi Viraaž
Pille IllisonMTÜ Tõrva Kunsti-ja Käsitöö Koda MTÜ, Tõrva rahvatantsurühm „Pigilind“
Ene Kaas
MTÜ Lüllemäe Rahvaõpistu, MTÜ Karula Kultuuriselts, Lüllemäe Külaselts
Heikki Kadaja
Puka Vallavalitsus
Valdeko Kalamees
MTÜ Tõrva Kinosõprade Selts, Tantsustuudio Lys, Rahvamuusikaansambel Jauram, SA Tõrva Kirik-Kammersaal, MTÜ Tõrva Noorte Liit, MTÜ Mulgi-Valgamaa Arendusselts; Helme valla rahvatantsurühm „Liisud“ ja segarahvatantsurühm „Jandali“
Tiit Kattai
Valgamaa Spordiliit
Raivo Laine
Rahvatantsurühm Pilleriin
Arne Nõmmik
MTÜ Tõlliste Valla Pensionäride Ühendus ELURADA, MTÜ Laatre Naisselts
Anne Pai
Mulgi kultuuri Instituut MTÜ, Eesti Harrastusteatrite Liit
Tiia Parmo
Valga Muusikakool, MTÜ Segakoor „Rõõm”
Karin Sallok
MTÜ Karukäpp
Varje Schmidt
Rahvatantsurühm Pilleriin
Kaja Sisask
Sõsarad MTÜ, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus
Merle Soonberg
Pillipuu MTÜ, Otepää Teater
Kalle Vister
Valgamaa Rahvakunsti ja Käsitöö Keskselts

Viljandimaa

Kandidaat
Esitaja
Kristiina Alliksaar
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Viljandi Muusikakakool, MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus
Piret Aus
MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus
Anne Freimuth
Viljandimaa Spordiliit
Aivar Hommik
Viljandimaa Spordiveteranide Koondis
Kai Kannistu
Mulgi Kultuuri Instituut MTÜ, Karksi Kultuuriselts MTÜ
Anneli Kundla
Viljandimaa Rahvakunstühing
Pille Kährik
MTÜ Viljandimaa Kammerkoor, Viljandi Muusikakakool
Merlin Muts
Eesti Veemoto Liit, Eesti Käsipalliliit
Eve Noormets
MTÜ Viljandimaa Rahvakultuuriselts

Võrumaa

Kandidaat
Esitaja
Airi Hallik-Konnula
Võro Selts VKKF
Kersti Kattai
Võru Maavalitsus, Võrumaa Omavalitsuste Liit
Viivika Kooser
Setomaa Tulevik MTÜ, Vastseliina Piiskopilinnuse SA
Peep Lill
Võru Spordikool, Parksepa Spordiklubi
Maire Nirk
Võru Muusikakool
Hille Saarepuu
Võrumaa Spordiliit, Võru Spordikool, Haanja Suusaklubi, Võru Võrkpalli Klubi, Vastseliina Spordiklubi, Võrumaa Koolispordi Ühendus
Ivar Traagel

Vastseliina Teisipäevaklubi MTÜ; Vastseliina Rahvamaja, Meremäe Kultuuriühing

Kalmer Vodi
Võro Instituut
Ülle Voitka
SA Võru Kannel
Ingrid Välbe
SA Võru Kannel


 2016. a III vooru esitatud taotluste vastused selguvad hiljemalt oktoobri teise nädala lõpuks

Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta