Sihtkapitalide uutesse koosseisudesse esitati 134 kandidaati

Kultuurkapitali sihtkapitalide uutesse koosseisudesse esitati kokku 134 kandidaati. Kõige rohkem esitati kandidaate näitekunsti sihtkapitali (28), suur huvi oli ka audio-visuaalse (26) ning kujutava kunsti sihtkapitali (24) vastu.
Igasse sihtkapitali valitakse 7 liiget ja lõpliku valiku kandidaatide vahel teeb Kultuurkapitali nõukogu esimees. Uued koosseisud alustavad tööd novembris.
Näitekunsti sihtkapitalide liikmekandidaadid 2017-1019
Nimi Esitaja(d)
Jaak Allik Eesti Teatriliit
Eve Andre-Tuga Rahvusooper Estonia
Taavet Jansen Eesti Teatri Agentuur, Eesti Etendusasutuste Liit, Eesti Tantsunõukogu MTÜ, Fine 5 Tantsuteater SA, Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, Tallinna Ülikooli koreograafia õppekavad, Teine Tants MTÜ, Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Tantsuagentuur SA, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Vaba Lava SA
Jaanika Juhanson Eesti Teatriliit, Eesti Lavastajate Liit, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
Ott Karulin Kultuurileht SA, Eesti Teatri Agentuur
Margus Kasterpalu Vaba Lava SA
Eve Komissarov Eesti Teatriliit, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
Allan Kress UNIMA Eesti Keskus, Eesti Lavastajate Liit, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit,Tallinna Tantsuteater, Vaba Lava SA
Maret Kukkur Eesti Teatriliit, Eesti Lavastuskunstnike Liit
Monika Larini VAT Teater, Eesti Etendusasutuste Liit, Teater Vanemuine SA, Vaba Lava SA
Ann Lumiste Eesti Kunstiakadeemia
Andres Noormets Eesti Näitlejate Liit
Mall Noormets Eesti Teatriliit
Tuuli Peremees Eesti Balletiliit
Mairika Plakso Teine Tants MTÜ, Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ, Von Krahli Teater
Karmen Puis Eesti Teatriliit, Eesti Näitlejate Liit, Eesti Etendusasutuste Liit, Teater Vanemuine SA
Raivo Põldmaa Eesti Etendusasutuste Liit
Bert Raudsep Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Piret Rauk Eesti Teatriliit
Anu Ruusmaa Noor Ballett MTÜ, Balletikooli Noor Ballett Fouetté pedagoogide kollektiiv, Eesti Tantsunõukogu MTÜ, Fine 5 Tantsuteater SA, Tallinna Ülikooli koreograafia õppekavad, Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ, Eesti Tantsuagentuur SA, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
Kirsten Simmo Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Teatri Agentuur, ASSITEJ Eesti Keskus, Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, VAT Teater
Anne-Ly Sova Eesti Teatri Agentuur
Toomas Suuman Eesti Teatriliit
Tambet Tuisk Eesti Teatriliit, Eesti Näitlejate Liit, Eesti Etendusasutuste Liit, Teine Tants MTÜ, Von Krahli Teater
Juhan Ulfsak Eesti Näitlejate Liit, Von Krahli Teater
Heli Veskus Eesti Teatriliit, Rahvusooper Estonia
Kristo Viiding Eesti Etendusasutuste Liit, Vaba Lava SA
Velvo Väli Eesti Etendusasutuste Liit
Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali liikmekandidaadid 2017-2019
Anneli Ahven Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut; Eesti Dokumentalistide Gild MTÜ, Exitfilm OÜ, Kopli Kinokompanii OÜ, Eesti Filmitootjate Liit, A Film Eesti OÜ, Filmivabrik OÜ, Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst MTÜ
Eve Ester Eesti Filmi- ja Videoamatööride Ühing, Eesti Mittekommertslike Filmide Autorite Liit
Marianna Kaat Eesti Dokumentalistide Gild MTÜ, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut; Tõrva Dokfest, Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst MTÜ, Myth Film OÜ
Margit Keerdo-Dawson Eesti Kinoliit
Raivo Kelomees Eesti Kunstiakadeemia
Katrin Kissa Allfilm OÜ
Eerik-Niiles Kross Myth Film OÜ, Eesti Instituut
Marju Lepp Eesti Filmitootjate Liit, A Film Eesti OÜ
Mait Mäekivi Exitfilm OÜ, Kopli Kinokompanii OÜ, Eesti Filmioperaatorite Liit MTÜ
Arko Okk Acuba Film, B6 STUDIOS, Digital Sputnik, Maagiline Masin OÜ
Tristan Priimägi Eesti Filmiajakirjanike Ühing, Kultuurileht SA
Erik Prozes Eesti Pressifotograafide Liit
Olga Pärn Nukufilm OÜ, Eesti Joonisfilm OÜ, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kinoliit; Q Film, F-Seitse OÜ, Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst MTÜ
Mark Raidpere Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Fotokunstnike Ühedus MTÜ, Homeless Bob Production OÜ, Must Käsi MTÜ
Andrus Raudsalu Eesti Joonisfilm OÜ, Nukufilm OÜ
Karin Reinberg-Šestakov Eesti Dokumentalistide Gild MTÜ
Maie Rosmann-Lill Allfilm OÜ, Tallinn Film Wonderland
Kaie-Ene Rääk Flo Film OÜ, F-Seitse OÜ, Alasti Kino OÜ, Q Film
Maria Ulfsak Šeripova Homeless Bob Production OÜ, Eesti Filmiajakirjanike Ühing
Taavi Talve Eesti Kunstnike Liit, Tallinna Kunstihoone Fond SA, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Fotokunstnike Ühendus MTÜ, Eesti Kunstiakadeemia
Priit Tender Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst MTÜ
Tiit Tuumalu Exitfilm OÜ, Kopli Kinokompanii OÜ, Allfilm OÜ, Eesti Filmitootjate Liit, Filmivabrik OÜ, Q Film, F-Seitse OÜ
Kristel Tõldsepp Exitfilm OÜ, Kopli Kinokompanii OÜ, Eesti Filmitootjate Liit, Filmivabrik OÜ, Tallinn Film Wonderland OÜ
Kersti Uibo Flo Film OÜ, F-Seitse OÜ, Eesti Dokumentalistide Gild MTÜ, Alasti Kino OÜ, Eesti Kinoliit, Allfilm OÜ, Q Film, Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst MTÜ
Anu Veermäe-Kaldra Maagiline Masin OÜ, Myth Film OÜ
Tõnu Virve Eesti Kinoliidu Seeniorite ühendus, Rahvusliku filmikunsti uurimus- ja arenduskeskus SA, Konsortsium MTÜ Filmikunsti Stuudio, Indigo AS
Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali liikmekandidaadid 2017-2019
Tiina Abel Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Anu Allas Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Tallinna Kunstihoone Fond SA, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus
Toomas Aru Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse galerii
Liisi Eelmaa Eesti Lavastuskunstnike Liit
Kirke Kangro Eesti Kujurite Ühendus
Pille Kivihall Tallinna Kunstihoone Fond SA
Marian Kivila TLÜ Akadeemiline Raamatukogu, Extreme Culture
Hanna-Liis Kont Tartu Kunstnike Liit, Tartu Kunstimuuseum
Indrek Köster Eesti Kunstnike Liit
Kadri Laas-Lepasepp Tallinna Kunstihoone Fond SA, Eesti Kunstiakadeemia, Fotokunstnike Ühendus MTÜ
Harry Liivrand Academia Gustaviana Selts MTÜ, I Land Sound MTÜ
Kai Lobjakas Eesti Kunstimuuseum SA, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Janno Nõu
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Disainikeskus; Eesti Kunstiakadeemia
Sirje Petersen Tartu Kõrgem Kunstikool
Tõnis Saadoja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Tiina Sarapu Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Kaire Tali Eesti Kunstnike Liit, Katariina Gild MTÜ, Eesti Tekstiilikunstnike Liit MTÜ
Tiina Tammetalu Eesti Kujundusgraafikute Liit
Laura Toots Eesti Kunstiakadeemia, Fotokunstnike Ühendus MTÜ, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus
Andreas Trossek Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum
Maria-Kristiina Ulas Eesti Vabagraafikute Ühendus
Vilve Unt Eesti Disainerite Liit
Mari Vallikivi Tallinna Kunstihoone Fond SA
Karin Vicente Eesti Kunstiakadeemia
Kirjanduse sihtkapitali liikmekandidaadid 2017-2019
Tiit Aleksejev Eesti Kirjanike Liit
Ülle Ergma Eesti Kirjastuste Liit MTÜ
Tiit Hennoste Kultuurileht SA ajakiri Vikerkaar, Eesti Kirjanike Liit
Andrei Hvostov Eesti Kirjanike Liit
Janika Kronberg Eesti Kirjanike Liit
Eneken Laanes Tallinna Ülikooli Kirjastus, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
Pille-Riin Larm Kultuurileht SA, Eesti Kirjanike Liit
Ave Mattheus Võru Instituut
Brita Melts Kultuurileht SA
Krista Ojasaar Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Kirjanduse Selts
Jaanika Palm Eesti Kirjastuste Liit MTÜ, Eesti Lastekirjanduse Liit
Signe Siim Eesti Kirjastuste Liit MTÜ
Arhitektuuri sihtkapitali liikmekandidaadid 2017-2019
Karin Bachmann Eesti Arhitektide Liit
Ignar Fjuk TTÜ arhitektuuri ja urbanistika akadeemia
Merle Karro-Kalberg Kultuurileht SA
Markko Karu Eesti Disainikeskus
Teele Pehk Linnalabor MTÜ
Peeter Pere Eesti Arhitektide Liit
Aap Piho Eesti Kunstiakadeemia
Merike Rehepapp Eesti Disainerite Liit
Ingrid Ruudi Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektuurimuuseum
Tiiu Truus Eesti Sisearhitektide Liit
Paco-Ernest Ulman Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektide Liit
Helikunsti sihtkapitali liikmekandidaadid 2017-2019
Nimi Esitaja(d)
Ahto Abner TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit
Tarmo Eespere Rahvusooper Estonia
Helen Erastus Pärnu Linnaorkester
Ivari Ilja Eesti Muusikanõukogu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Muusikakeskkool, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Muusika Infokeskus, Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus, ERSO
Kerri Kotta Eesti Muusikateaduse Selts, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusikafond
Mart Laas Eesti Keelpilliõpetajate Ühing
Peep Lassmann Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Interpreetide Liit
Einike Leppik Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooniosakond
Marje Lohuaru Eesti Pillifond SA, Eesti Keelpilliõpetajate Ühing
Janek Murd Eesti Etendusasutuste Liit, Vaba Lava SA
Marika Pärk Eesti Kontsert SA, Eesti Etendusasutuste Liit, Teater Vanemuine SA
Kristjan Randalu Eesti Jazzliit, Eesti Heliloojate Liit, Festival Jazzkaar, Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus, Eesti Muusikafond
Timo Steiner Eesti Muusikanõukogu, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus, Eesti Muusikafond
Aare Tammesalu Eesti Klavessiinisõprade Tsunft MTÜ, Eesti Kandleliit MTÜ, Eesti Orelisõprade Ühing MTÜ
Tiia Teder Eesti Muusikanõukogu, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Rahvusringhääling, Eesti Muusika Infokeskus, Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus, Eesti Muusikafond
Elmo Tiisvald Rahvusooper Estonia
Sandra Vabarna Music Estonia MTÜ
Ardo-Ran Varres Eesti Teatriliit, Eesti Etendusasutuste Liit, Teater Vanemuine SA

Rahvakultuuri sihtkapitali liikmekandidaadid 2017-2019
Nimi Esitaja(d)
Dagmar Ingi Eesti Vabaõhumuuseum SA
Sille Kapper Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Folkloorinõukogu, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Tantsuagentuur SA, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Mooste Rahvamuusikakool; Sabatants MTÜ
Anneliis Kõiv Rahvakultuuri Keskus
Marju Kõivupuu Võru Instituut
Helle-Mare Kõmmus Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Tantsuagentuur SA, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Folkloorinõukogu
Liina Laurat Rahvakultuuri Keskus, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Tiigi Seltsimaja, Sabatants MTÜ, Eesti Rahvapärimuse Kool, Tartu Folklooriklubi Maatasa
Inge Laurik-Teder Eesti Muuseumiühing MTÜ
Aet Maatee Eesti Rahvamajade Ühing, Viljandimaa Rahvakultuuriselts, EBS Kammerkoor MTÜ, Eesti Kooriühing, Sütevaka Gümnaasium, Kapak MTÜ, Ilma Adamsoni Tantsukool
Ave Matsin Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Folkloorinõukogu
Elvi Nassar Eesti Folkloorinõukogu
Kristiina Oomer Look MTÜ, Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Folkloorinõukogu
Mikk Sarv Eesti Kirjandusmuuseum, Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ, Akadeemilise Rahvaluule Selts, Eesti Folkloori Instituut MTÜ, Eesti Kultuuriseltside Ühendus
Ants Soots Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kooriühing
Iivi Zajedova Eesti Kultuuriseltside Ühendus
Mihkel Tikerpalu UNIMA Eesti Keskus
Virve Tuubel Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Eesti Folkloorinõukogu
Liina Veskimägi-Iliste Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Rahvakultuuri Keskus, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Folkloorinõukogu


Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta