1. oktoobril selguvad muusikapreemiate laureaadid

1. oktoobril antakse pidulikul muusikapreemiate tseremoonial üle Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali ja Eesti Muusikanõukogu iga-aastased muusikapreemiad. Sel aastal leiab pidulik gala aset Tallinna Lennujaamas ning seda kantakse üle Eesti Televisiooni vahendusel.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad antakse aasta jooksul enam silma paistnud, oma tegevuses kõrge taseme saavutanud või märkimist väärivalt valdkonda arendanud füüsilistele või juriidilistele isikutele. Preemia eesmärk on valdkonna loomeinimeste ja organisatsioonide tegevuse tunnustamine ja innustamine edaspidises tegevuses.

Preemiakandidaate saavad esitada professionaalse muusikaga seotud organisatsioonid, ühingud, asutused ning üksikisikud. Vaata 2018. aasta nominente.

Aasta lõpul teeb helikunsti sihtkapital Kultuurkapitali nõukogule ettepaneku ühe Kultuurkapitali aastapreemiat vääriva muusikasündmuse või muusiku autasustamiseks. Kultuurkapitali aastapreemia ja elutööpreemia antakse üle Kultuurkapitali aastapreemiate tseremoonial uue aasta alguses.

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse üleilmselt 1. oktoobril. Traditsioon algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvedamisel, kes kutsus üles sellel tähtpäeval meenutama, milline koht on muusikal kultuuris ja igapäevases elus.