Helikunsti sihtkapital

Alanud on taotluste vastuvõtt 2024. a III jaotusesse.Taotluse esitamise viimane päev on 20. august. Alustage taotluse koostamisega varakult ja tutvuge raha jagamise korraga.


Helikunsti sihtkapital ootab 20. maiks ettepanekuid pedagoogi tunnustuspreemia määramiseks. Preemiaga tunnustatakse muusikaõpetajate pühendumist erialasele tegevusele ja muusikaalase hariduse jätkusuutlikku õpetamist.

 

Pedagoogi tunnustuspreemia suurus on 2000 eurot ning igal aastal määratakse kuni viis preemiat. Preemiad määratakse vaid füüsilistele isikutele. Ettepaneku preemia määramiseks saab esitada sihtkapitalile e-kulka kaudu.

 

Põhjendatud ettepanek peab sisaldama esitatud kandidaadi tutvustust koos õpilaste saavutuste loeteluga.

 

Ettepaneku esitamine e-kulkas:

1. logige sisse e-kulkasse

2. märkige "ühte sihtkapitali"

3. valige "helikunsti sihtkapital"

4. valige "preemiad"

5. esitage ettepanek taotlusvormil "preemia"


Pedagoogi tunnustuspreemiad määrab helikunsti sihtkapitali nõukogu saabunud ettepanekute alusel või omal algatusel.

 

Vaata eelnevate aastate laureaate.

 

Kontaktinfo:


Kerli Kasak

helikunsti sihtkapitali kuraator

Telefon: 58 55 9214

E-mail: helikunst@kulka.ee


Tulenevalt Eesti Kultuurkapitali seaduse muutumisest saab alates 2024. aasta II jaotusest Kultuurkapitalilt taotleda loometöötoetuse asemel loometöötasu. Seadusemuudatus ei too kaasa muutusi projektitoetuste või stipendiumi taotlemisel.Täna läbis Riigikogu kolmanda lugemise Kultuurkapitali seaduse ja hasartmängumaksu muutmise seadus. Sellega hakkab Kultuurkapital maksma loometöötoetuse asemel loometöötasu, millega kaasnevad sotsiaalsed tagatised nagu ravikindlustus, töötuskindlustus ja maksed pensionisammastesse.  

9. veebruaril anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.