Eelmised nõukogu koosseisud

    * Vabariigi Valitsuse 4. detsembri 2003. a. korralduse nr 788-k "Eesti Kultuurkapitali nõukogu koosseisu kinnitamine"
    muutmine: Kinnitada Eesti Kultuurkapitali nõukogu esimeheks kultuuriminister /Vastu võetud 19.05.2005/

    {2019–2021}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 12. detsembri 2019. a korraldusega nr 30; muudetud 13.05.2021 VV korraldusega nr 192)
    Tiit Terik kultuuriminister, nõukogu esimees (alates 3.11.2021)  
    Anneli Ottkultuuriminister, nõukogu esimees (26.01.2021 kuni 3.11.2021)
    Tõnis Lukas kultuuriminister, nõukogu esimees (29.04.2019 kuni 26.01.2021)
    Liikmed:  
    Jorma Sarv
    rahvakultuuri sihtkapitali esindaja, nõukogu aseesimees  
    Lauri Kärk audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Jaak Allik
    näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Peeter Lusmägikehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja
    Mart Laar
    kultuuriministri nimetatud esindaja
    Anu Alber
    rahandusministri nimetatud esindaja (alates 13.05.2021; VV korraldus nr 192)
    Anu Saluäär-Kall rahandusministri nimetatud esindaja (12.12. 2019 kuni 13.05.2021; VV korraldus nr 192) 
    Mait Väljas
    arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Berk Vaher
    kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Marje Lohuaru helikunsti sihtkapitali esindaja
    Maarin Ektermann
    kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja

    {2017–2019}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 30. novembri 2017. a korraldusega nr 349 )

    Tõnis Lukaskultuuriminister, nõukogu esimees (alates 29.04.2019)
    Indrek Saar kultuuriminister, nõukogu esimees (9.04.2015 kuni 29.04.2019)
    Liikmed:  
    Are Eller
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (kuni 21.03.2019; RT III, 22.03.2019, 2)
    Andrus Raudsaluaudiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Monika Larini
    näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Aet Maatee rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    David O'Brock
    kultuuriministri nimetatud esindaja
    Urmo Merila
    rahandusministri nimetatud esindaja
    Peeter Pere
    arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Eneken Laanes
    kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Tiia Teder helikunsti sihtkapitali esindaja
    Anu Allas
    kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja
    Peeter Lusmägi
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (alates 21.03.2019; RT III, 22.03.2019, 2)

    {2015–2017}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 18. detsembri 2015. a. korraldusega nr 529; avaldamismärge: RT III, 19.12.2015, 6)
    Indrek Saar kultuuriminister, nõukogu esimees
    Liikmed:
    Are Ellerkehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja
    Karlo Funkaudiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Monika Larininäitekunsti sihtkapitali esindaja
    Aet Maateerahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    David James
    O'Brock-Kaljuvee
    kultuuriministri esindaja
    Lemmi Ororahandusministri esindaja
    Peeter Perearhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Triin Soone kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Tiia Tederhelikunsti sihtkapitali esindaja
    Berit Teeäärkujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja

    {2013–2015}

    Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 12. detsembri 2013. a korraldusega nr 553)
    Indrek Saar kultuuriminister, nõukogu esimees (alates 9.04.2015)
    Urve Tiidus kultuuriminister, nõukogu esimees (12.12.2013 kuni 9.04.2015)
    Liikmed:  
    Kristiina Garancis näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Raimo Jõerand audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Krista Kaer kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Kalle Komissarov arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Enn Kunila kultuuriministri nimetatud esindaja
    Marju Kõivupuu rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Allar Levandi kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (kuni 4. veebruar 2015)
    Are Ellerkehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (alates 4. veebruar 2015)
    Anu Liivak kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja
    Marje Lohuaru helikunsti sihtkapitali esindaja
    Lemmi Oro rahandusministri nimetatud esindaja

    {2011–2013}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 8. detsembri 2011. a korraldusega nr 528, avaldamismärge: RT III, 13.12.2011, 3)

    Urve Tiidus
    kultuuriminister, nõukogu esimees (alates 4.12.2013 kuni 12.12.2013)
    Rein Lang
    kultuuriminister, nõukogu esimees (kuni 4.12.2013)
    Tea Varrak nõukogu aseesimees; rahandusministri nimetatud esindaja
    Kristiina Garancis näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Reet Hääl
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (kuni 4. aprill 2013)
    Allar Levandi
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja 
    (alates 4. aprill 2013, kinnitatud Vabariigi Valitsuse korraldusega nr 528, 4.04.2013; avaldamismärge: RT III, 09.04.2013, 10)
    Ants Johanson rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Krista Kaer kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Indrek Kasela kultuuriministri nimetatud esindaja
    Kalle Komissarov arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Anu Liivak kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja
    Marje Lohuaru helikunsti sihtkapitali esindaja
    Riina Sildos audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja

    {2009–2011}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 10. detsembri 2009. a korraldusega nr 543, avaldamismärge: RTL 2009, 93, 1375)
    Laine Jänes
    kultuuriminister, nõukogu esimees (kuni 5. aprill 2011)
    Rein Lang
    kultuuriminister, nõukogu esimees (alates 6. aprillist 2011)
    Reet Hääl kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja
    Ants Johanson rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Enn Kunila kultuuriministri nimetatud esindaja
    Epp Lankots arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Lylian Meister kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja
    Kalju Orro
    näitekunsti sihtkapitali esindaja (kuni 18. veebruar 2010)
    Ülo Pikkov audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Aarne Saluveer   helikunsti sihtkapitali esindaja
    Tea Varrak rahandusministri nimetatud esindaja
    Märt Väljataga kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Kaarel Oja
    näitekunsti sihtkapitali esindaja
    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 18. veebruari 2010. a korraldusega nr 51, avaldamismärge: RTL 2010, 9, 166)

    {2007–2009}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 20. detsembri 2007. a korraldusega nr 583, avaldamismärge: RTL 2008, 1, 10)
    Laine Jänes   
    kultuuriminister, nõukogu esimees
    Enn Kunila kultuuriministri nimetatud esindaja
    Märt Kivine rahandusministri nimetatud esindaja
    Signe Siim kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Kersti Tiik kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja
    Liina Jänes arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Ilmar Raag audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Olav Ehala helikunsti sihtkapitali esindaja
    Kalju  Komissarov näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Toomas Lõhmuste rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Oliver Kruuda kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja

    {2005–2007}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 8. detsembri 2005. a. korraldusega nr 774; avaldamismärge: RTL 2005, 118, 1859)
    Raivo Palmaru
    kultuuriminister, nõukogu esimees (kuni 4. aprillini 2007)
    Laine Jänes
    kultuuriminister, nõukogu esimees (alates 4. aprillist 2007)
    Hannes  Tamjärv 
    kultuuriministri nimetatud esindaja
    Tauno Tats
    rahandusministri nimetatud esindaja (kuni 28. juuni 2007)
    Märt Kivine
    rahandusministri nimetatud esindaja  (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 28. juuni 2007. a korraldusega nr 318, avaldamismärge: RTL 2007, 57, 1030)
    Märt Väljataga kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Lylian Meister kujutava ja rakenduskunsti  sihtkapitali esindaja   
    Karin Paulus arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Ilmar Raag audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Olav Ehala helikunsti sihtkapitali esindaja
    Kalju Komissarov näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Riin Kivinurm     rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Hanno Tomberg
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (kuni 28. juuni 2007)
    Oliver Kruuda
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja  (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 28. juuni 2007. a korraldusega nr 318, avaldamismärge: RTL 2007, 57, 1030)

    {2003–2005}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 4. detsembri 2003. a. korraldusega nr 788; avaldamismärge: RTL 2003, 124, 2023)
    Urmas Paet kultuuriminster, nõukogu esimees (kuni 12. aprill 2005)
    Raivo Palmaru
    kultuuriminster, nõukogu esimees (alates 13. aprillist 2005)
    Jaan Urvet kultuuriministri nimetatud esindaja
    Tauno Tats rahandusministri nimetatud esindaja
    Asta Trummel kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Leonhard Lapin kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja
    Andres Kurg arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Riina Sildos audiovisuaalse  kunsti  sihtkapitali  esindaja
    Jaan-Eik Tulve helikunsti sihtkapitali esindaja
    Andres Laasik näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Aarne Saluveer rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Enn Veskimägi
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (kuni 29. märts 2005)
    Hanno Tomberg                  
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja  (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 29. märtsi 2005. . korraldusega nr 164, avaldamismärge: RTL 2005, 37, 533)

    {2001–2003}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 5. detsembri 2001. a korraldusega nr 803, avaldamismärge: RTL 2001, 130, 1909)

    Signe Kivi 
    kultuuriminister, nõukogu esimees (kuni 9. oktoober 2002)
    Margus Allikmaa
    kultuuriminister, nõukogu esimees (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 9. oktoobri 2002. a korraldusega nr 666, avaldamismärge: RTL 2002, 117, 1701) kuni 22. juuli 2003)
    Urmas Paet

    kultuuriminister, nõukogu esimees (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 22. juuli 2003. a. korraldusega nr 454, avaldamismärge: RTL 2003, 88, 1309)
    Jaan Urvet
    kultuuriministri nimetatud esindaja (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 22. juuli 2003. a korraldusega nr 454, avaldamismärge: RTL 2003, 88, 1309)
    Aare Järvan rahandusministri nimetatud esindaja
    Kalev Kesküla kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Andres Tali

    kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja  (kuni 9. oktoober 2002)
    Ketli Tiitsar

    kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja 

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 9. oktoobri 2002. a korraldusega nr 666, avaldamismärge: RTL 2002, 117, 1701)

    Mart Kalm

    arhitektuuri sihtkapitali esindaja (kuni 26. märts 2002)
    Ülar Mark
    arhitektuuri sihtkapitali esindaja (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 26. märtsi 2002. a korraldusega nr 211, avaldamismärge: RTL 2002, 44, 617)
    Peep Puks audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    René Eespere helikunsti sihtkapitali esindaja
    Kristiina Garancis näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Ivo Eesmaa        rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Vello Kuhi
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (kuni 4. märts 2003)
    Enn Veskimägi
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja  (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 4. märtsi 2003. a korraldusega nr 186, avaldamismärge: RTL 2003, 33, 505)

    {1999–2001}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 7. detsembri 1999. a. korraldusega nr 1334; avaldamismärge: RTL 1999, 166, 2431)
    Signe Kivi
    kultuuriminister, nõukogu esimees
    Aare Järvan rahandusministri nimetatud esindaja
    Kalev Kesküla kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Tiina Käesel kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja
    Mart Kalm arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Lauri Kärk audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Olav Ehala helikunsti sihtkapitali esindaja
    Indrek Saar näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Ivo Eesmaa rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Erika Salumäe kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja

    {1997–1999}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 26. novembri 1997. a korraldusega nr 886, avaldamismärge: RT I 1997, 85, 1451)
    Jaak Allik kultuuriminister, nõukogu esimees (kuni 4. mai 1999) 
    Signe Kivi

    nõukogu esimees (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 4. mai 1999. a korraldusega nr 529, avaldamismärge: RTL 1999, 78, 979)
    Tiit Saat rahandusministri nimetatud esindaja
    Mall Jõgi kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Ants Juske kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja
    Hain Toss arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Arvo Valton audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Olav Ehala helikunsti sihtkapitali esindaja
    Ülev Aaloe näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Kaido Kama rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Valeri Maksimov
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (kuni 16. märts 1999)
    Erika Salumäe
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja  (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 16. märtsi 1999. a korraldusega nr 355, avaldamismärge: RTL 1999, 51, 666)

    {1994–1997}

    (Kinnitatud Vabariigi Valitsuse 4. novembri 1994. a. korraldus nr 875-k; avaldamismärge RT I 1994, 79, 1356) 
    Peeter Olesk kultuuriminster, nõukogu esimees (kuni 16. jaanuar 1996)  
    Jaak Allik
    kultuuriminster, nõukogu esimees (alates 16. jaanuar 1996)
    Tiit Saat rahandusministri nimetatud esindaja
    Märt Väljataga kirjanduse sihtkapitali esindaja
    Enn Põldroos
    kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja (kuni 16. jaanuar 1996)
    Leonhard Lapin
    kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja (alates 16. jaanuar 1996) 
    Karin Hallas arhitektuuri sihtkapitali esindaja
    Jüri Tallinn audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja
    Vardo Rumessen  helikunsti sihtkapitali esindaja (kuni 16. jaanuar 1996)
    Renè Eespere
    helikunsti sihtkapitali esindaja (alates 16. jaanuar 1996) 
    Tõnu Tepandi näitekunsti sihtkapitali esindaja
    Ingrid Rüütel rahvakultuuri sihtkapitali esindaja
    Mati Palm
    kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja (alates 5. märts 1996)