Rahvakultuuri sihtkapital

Alanud on taotluste vastuvõtt 2024. a I vooru. Taotluse esitamise viimane päev on 20. veebruar. Alustage taotluse koostamisega varakult ja tutvuge raha jagamise korraga.
Viimane uudis

Selgusid sihtkapitalide uued koosseisud

Kultuuriminister Heidy Purga kinnitas 3. novembril Kultuurkapitali sihtkapitalide uued koosseisud järgmiseks kaheks aastaks.


„Kultuurkapitali sihtkapitalid on meie suurte kultuurivaldkondade toimimises ülimalt olulise tähtsusega koosseisud. Erinevate erialaliitude poolt esitatud kandidaatidel seisab ees kaks vastutusrikaste otsuste aastat. Kindlasti ootavad ees põhjalikud arutelud, kuid ma olen kindel, et need 56 uut sihtkapitalide liiget hoiavad meie ühist kultuurivälja oma suure ekspertiisi ja heade kavatsustega nii, et sellest saavad kasu loovisikud, festivalid, organisatsioonid ja kogu Eesti rahvas, kes kultuurist moel või teisel osa saab,” selgitas kultuuriminister Heidy Purga.


Kultuurkapitali seaduse järgi kuulub igasse sihtkapitali seitse oma loome- või spordivaldkonnas tegutsevat inimest. Nüüd esitavad sihtkapitali liikmed endi seast ühe esindaja Kultuurkapitali nõukokku. Nõukogu otsustab valdkondadevaheliste suurprojektide rahastamise, Kultuurkapitali aastaeelarve ning tulevikusuundade üle ja 

rahastab kultuuriehitiste ehitust sihtotstarbeliselt laekunud summade kaudu.


Eesti Kultuurkapital kuulutas välja kandidaatide esitamise kirjanduse, kujutava ja rakenduskunsti, arhitektuuri, näitekunsti, helikunsti, audiovisuaalse kunsti, kehakultuuri ja spordi ning rahvakultuuri sihtkapitali nõukogu koosseisu perioodiks 2023-2025.