Aastapreemiad 

2020

Preemia saajaPreemia selgitus
Aleksandr Popolitov
Elutööpreemia Sillamäe ajaloo talletamise eest
Piia Tamm Kultuuripärl maakonna kultuurielule pühendumise eest
Kohtla-Järve Gümnaasium
Aastapreemia Ida-Virumaa kultuurielule uue dimensiooni loomise eest
Marju Aul
Aastapreemia rahvatantsuelu edendamise eest
Anu Pungas
Aastapreemia mitmekülgse kultuurilise tegevuse ning kogukonnatunde loomise ees
Reinar Hallik
Aastapreemia pühendumise eest korvpalli arendamisele
Avo Sambla
Aastapreemia laiapõhjalise sporditegevuse ning sportimistingimuste loomise eest
Svetlana KorotkovaTunnustuspreemia digikultuuri aasta raames innovaatiliste ideede, põnevate ja uuenduslike lahenduste algatamise eest
Lilia Hudjakova Tunnustuspreemia koreograafiastuudio Etüüd juhendajale edukate esinemiste eest konkurssidel
Svetlana GorjušinaTunnustuspreemia Narva kooride professionaalse juhendamise eest
Johannes NeilandTunnustuspreemia kohaliku spordielu arendamise eest
Endla Lipp Tunnustuspreemia taimeseade- ja õlgkäsitöömeistrile traditsioonide hoidmise, propageerimise, edendamise ja edasikandmise eest
Anne Jundas Tunnustuspreemia orienteerumiselu eestvedajale ja edukale spordiveteranile
Aleksandr TitovTunnustuspreemia ansamblile YE konkursi "Noortebänd 2020" võitmise eest

2019

Anatoli Sosnovski Elutööpreemia tõstespordi arendamise eest
Erika Kõllo Kultuuripärl rahvakultuuri valdkonna loova arendamise eest
Helju Veedam Aastapreemia suurepäraste saavutuste eest rahvakultuuri edasikandmisel
Yury Khorev Aastapreemia silmapaistva loometegevuse eest
Jekaterina Mirotvortseva Aastapreemia edukale noorsportlasele rekordirohke hooaja eest
Vladimir Všivtsev Aastapreemia pühendumise eest kohaliku spordielu arendamisele
Timo Juursalu Aastapreemia discgolfi maailmameistrivõistluste eduka korraldamise eest

2018

Voldemar BerelkovskiElutööpreemia Eesti rahvatantsu traditsioonide hoidmise ja edendamise eest
Julia Utkina
Kultuuripärl Ida-Virumaa kultuurielu rikastamise eest
Anna Drozdova
Aastapreemia tulemusliku muusikaalase tegevuse eest
Virve Linder
Aastapreemia noorte kunstiturniiri korraldamise eest
Arthur Seppern
Aastapreemia mahuka Ida-Virumaa levimuusikaraamatu väljaandmise eest
Valery Osmokesku
Aastapreemia tulemusliku treeneritöö eest sõudmises
Erik Reinbok
Aastapreemia suurepäraste sportlike saavutuste eest
Luna-Aleksandra Lagoda
Aastapreemia noorele andekale sportlasele silmapaistvate jooksutulemuste eest
Urve Eskor
Tunnustuspreemia kohaliku kultuurielu rikastamise eest
Ruth Linnard
Tunnustuspreemia kohaliku elu edendamise eest

2017

Urve KilkElutööpreemia Eesti rahvatantsu traditsioonide hoidmise ja edendamise eest
Janek Maar ja Madis Olt
Kultuuripärl mitmekülgsete põnevate sportimisvõimaluste loomise eest Kiviõli Seikluskeskuses
Küllike Šapovalov
Aastapreemia tulemusliku vokaalmuusikaalase tegevuse eest
Natalia Tšikul
Aastapreemia eduka teatrialase tegevuse eest
Aarne Hanni
Aastapreemia silmapaistva ja viljaka loometöö eest
Elviira Sidorova
Aastapreemia tulemusliku raamatukogualase töö ja Eesti kultuuri tutvustamise eest Sillamäel
Taavi Toomel
Aastapreemia maakonna spordielu edendamise eest
Anton Pratkunas
Aastapreemia suure panuse eest liikumisvõimaluste mitmekesistamisel
Olga Portnova Tunnustuspreemia koorilaulutraditsioonide hoidmise ja arendamise eest
Natalja Mõttus Tunnustuspreemia suure panuse eest Eesti rahvatantsu traditsioonide hoidmisel ja edendamisel noorte seas 
Virumaa Pärimuse Sõbrad MTÜ Tunnustuspreemia I Pärimustantsu Festivali "Pärimuse Pundar" korraldamise eest

2016

Virve Osila
Elutööpreemia viljaka loometegevuse eest 2000 eurot
Valentina Fursova
Kultuuripärl eduka teatriaasta eest 1800 eurot
Anu Pungas
Aastapreemia entusiastliku muusikaalase tegevuse eest
800 eurot
Bruno Uustal
Aastapreemia kultuurisündmuste jäädvustamise eest
800 eurot
Rena Bõkova
Aastapreemia tulemusliku muusikaalase tegevuse eest
800 eurot
Sillamäe
Teater-Stuudio Teine Taevas

Aastapreemia teatritegevuse edendamise  eest
800 eurot
Viktor Predbannikov Aastapreemia tulemusliku treeneritöö eest    800 eurot
Aleksei Hapov Aastapreemia maadlusspordi arendamise eest    800 eurot
Verner Mölder   Tunnustuspreemia puhkpillimuusika au sees hoidmise eest    300 eurot
Leili Pure   Tunnustuspreemia pikaajalise loometegevuse eest    300 eurot
Taivo Aljaste  Tunnustuspreemia rahvatantsutraditsiooni hoidmise eest 300 eurot


2015

Ants Üleoja
Elutööpreemia2000 eurot
Vladislav Kuznetsov
Kultuuripärl silmapaistva loometegevuse eest  1300 eurot
Kaarin Aamer
Aastapreemia pärimuse hoidmise ja edasiandmise eest
   800 eurot
Tatjana Gontšarova     
Aastapreemia tulemusliku muusikaalase tegevuse eest
   800 eurot
Rene Kundla
Aastapreemia silmapaistva ja erilise spordisündmuse algatuse eest
800 eurot
Vello Lilium
Aastapreemia tulemusliku ja pikaaegse suusaspordi edendamise eest
             
 800 eurot
Anatoly Kozlovskiy
Aastapreemia tulemusliku ja pikaaegse poksi edendamise eest
 800 eurot
Riia Tallerman
Tunnustuspreemia kohaliku kultuurielu edendamise eest
   300 eurot
Aleksandr Komšin
Tunnustuspreemia Ida-Virumaa spordielu kajastamise eest
   300 eurot
Voldemar Berelkovski Tunnustuspreemia rahvatantsutraditsiooni hoidmise eest    300 eurot

2014

Robert Peets
Kultuuripärl Ida-Virumaa spordielu rikastamise eest
Tatjana Elken
Aastapreemia tulemusliku muusika-alase tegevuse eest
Inna Tolsa
Aastapreemia Ida-Viru esinduse kujunduse eest üldlaulu- ja tantsupeo rongkäigus
Aira Rautso
Aastapreemia loomingulise aktiivsuse eest
Maarika Raja
Aastapreemia aktiivse kaasalöömise eest rahvaspordiürituste korraldamisel
Vladimir Všivtsev
Aastapreemia kohaliku  spordielu edendamise eest
Spordiklubi Fööniks
Aastapreemia sportaeroobika ja võimlemise edendamise eest

2013

Aleksandr Dusman Kultuuripärl rahvusvähemuste kultuuri arendamise eest 1300 eurot
Erika Kõllo Aastapreemia Ida-Virumaa kultuurielu edendamise eest 650 eurot
Pille Nagel Aastapreemia rahvapärimuse hoidmise eest 650 eurot
Anne Uttendorf Aastapreemia Ida-Virumaa kultuurielu edendamise eest 650 eurot
Maria Goltsman Aastapreemia tantsukultuuri arendamise eest 650 eurot
Anžela Voronova Aastapreemia väga heade sportlike saavutuste eest 650 eurot
Reena Koll Aastapreemia noorele andekale sportlasele 650 eurot

2012

Urve Kilk  Kultuuripärl Ida-Virumaa kultuurielu edendamise eest    300 eurot
Olga Kublitskaja Aastapreemia käsitöö edendamise ja populariseerimise eest 650 eurot
Jõhvi Keskraamatukogu
projekt "Jah lugemisele"
Aastapreemia kirjanduse populariseerimise eest 650 eurot
Elga Saluvee Aastapreemia kauaaegse töö eest kohaliku kultuurielu edendamisel
650 eurot
Eduard Zentsik Aastapreemia noorele andekale kunstnikule 650 eurot
Raul Rõõmus Aastapreemia spordielu edendamise eest 650 eurot
Dmitri Aristov Aastapreemia noorele andekale sportlasele 650 eurot

2011

Aadu Kukk Kultuuripärl pikaajalise tulemusliku pedagoogilise töö ja koorimuusika arendamise eest  1300 eurot
Raivo Kallas Aastapreemia kauaaegse viljaka muusikaalase tegevuse eest 640 eurot
Merle Pikhoff Aastapreemia suure töö eest kultuurielu edendamisel 640 eurot
Laine Toomsalu Aastapreemia kauaaegse haridus-ja kultuuriloo talletamise eest 640 eurot
Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus Aastapreemia rahvusvahelise amatöörfilmifestivali Laterna Magica korraldamise eest 640 eurot
Aleksandr Makarov Aastapreemia tulemusliku pedagoogilise töö ning laskespordi edendamise eest  640 eurot
Spordiklubi Kuldkaru Aastapreemia maadlusspordi edendamise eest 640 eurot
Raissa Višnjova Preemia koorilaulutraditsioonide hoidmise ja arendamise eest Kiviõlis
320 eurot
Boriss Uvarov Preemia silmapaistvale ja mitmekülgsele kunstnikule 320 eurot
Kohtla-Järve Kunstide Kooli galerii RuuT Preemia erinevate kaasaegsete kunstisuundade kajastamise eest
320 eurot
Irina Seletskaja Preemia mitmekülgsele tantsupedagoogile 320 eurot
Reet Kukk Preemia Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi tantsupidude traditsioonide loomise ja hoidmise eest
320 eurot
Bruno Uustal Preemia rahvakultuurisündmuste jäädvustamise eest 320 eurot
Teater Tuuleveski Preemia elamusterohke teatritegevuse  eest 320 eurot
Anžela Voronova Ida-Virumaa 2011. aasta parim naissportlane 250 eurot
Pavel Narõškin  Ida-Virumaa 2011. aasta parim meessportlane 250 eurot
Tali Margo,
Sterhof Priit
Ida-Virumaa 2011. aasta parim treener 250 eurot
Jalgpalliklubi Narva Trans Ida-Virumaa 2011. aasta parim võistkond 250 eurot
Anne-Marie Kottise Preemia noorele andekale muusikule 130 eurot
Brigitta-Selestine Petropavlova Preemia noorele andekale muusikule 130 eurot
Darina Tšudakova Preemia noorele andekale muusikule 130 eurot

Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta