Arhitektuuri sihtkapital kutsub üles esitama aastapreemia kandidaate

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital ootab 20. augustini ettepanekuid aastapreemia määramiseks valdkonnas enim silma paistnud isikutele ja tegudele. Preemiasaajad kuulutatakse välja detsembris 2023 .


Tunnustamaks silmapaistvaid saavutusi Eesti arhitektuuris ning ergutamaks arhitektuurielu, annab Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital välja aastapreemiad. Preemiakandidaate võib esitada arhitektuuri, sisearhitektuuri, linnaplaneerimise, maastikuarhitektuuri, disaini, restaureerimise/rekonstrueerimise ja arhitektuurialase tegevuse valdkonnast ning teistest sidusvaldkondadest.

Preemiakandidaate saavad esitada kõik organisatsioonid, ühingud ja üksikisikud. Kandidaadiks võib esitada objekte, mis on valminud perioodil 20.08.2022–20.08.2023. Ettepaneku võib esitada veebivormil või pdf-formaadis presentatsioonina.

 

Ettepanek peab sisaldama:

- preemiakandidaadi vabas vormis tutvustust

- A4 formaadis fotosid (märkida fotograaf)

- jooniseid

- autori CV-d isikukoodi ja kontaktandmetega (NB! mitme autori korral märkige autorluse määr protsentides - juhul kui preemia määratakse autorite kollektiivile, kuulub see autorite vahel jagamisele)

- omaniku või tellija nõusolekut objekti külastamiseks ja tema andmeid ning ehitajafirma nime

 

Kandidaate saab esitada veebivormil või e-kirja teel 20. augustini 2023 (k.a).


Täiendav info: Liis Viira, 5855 9483, arhitektuur@kulka.ee


MUBA, foto Tõnu Tunnel