Eesti Festivaliorkester astub esimese Eesti orkestrina üles tänavusel BBC Promsil

Paavo Järvi Eesti Festivaliorkester (EFO) astub 13. augustil esimese Eesti orkestrina Eesti Vabariik 100 turnee käigus üles maailma kõige mainekamal klassikalise muusika festivalil BBC Proms.  

Eesti festivaliorkestri esinemine 13. augustil BBC Promsil on osa orkestri EV 100 augustikuisest turneest, mis algab traditsioonide kohaselt Eestist. Esmalt antakse kodupublikule kaks kontserti Pärnu Muusikafestivalil, pärast üleastumist mainekal BBC Promsil jätkab orkester turneed, esinedes muuhulgas ka Euroopa ühes kõige uuemas kontsertmajas Hamburg Elbphilharmonies. 

Paavo Järvi juhtimisel esitab Eesti Festivaliorkester BBC Promsil enam kui 5000 kuulajat mahutavas Royal Albert Hallis Pärdi kolmanda sümfoonia, Griegi klaverikontserdi Khatia Buniatišvili soleerimisel ja Sibeliuse viienda sümfoonia.

Eesti Festivaliorkester on esimene Eesti orkester, mis on saanud BBC Promsi kavasse. “Kutse tänavusuvisele BBC Promsile on väga suur au!” rääkis Paavo Järvi ning lisas, et seda enam on tal heameel festivalil esmakordselt dirigeerida just Eesti orkestrit, mis annab võimaluse ühiselt musitseerida Eesti talentidel ja rahvusvaheliselt ilma teinud muusikutel.

“Eesti Festivaliorkestri esinemine on justkui muusikute pidupäev. Koos musitseerivad andekad muusikud Eestist, kellest paljud töötavad ja õpivad laiali üle maailma ning Eesti Festivaliorkester annab võimaluse neid taas Eesti lipu all esinemas näha,” lisas Paavo Järvi, kes andekad muusikud üle ilma ise valib ja nendest orkestri moodustab.

BBC Proms on 123-aastase ajalooga maailma suurim ja mainekam klassikalise muusika festival. Festivali korraldab Briti rahvusringhääling BBC ning tegemist on Euroopa ühe suurima ja vanima klassikalise muusika festivaliga, kus esinevad tippmuusikud kogu maailmast. BBC Proms 2018 hooaeg kestab 13. juulist 8. septembrini. 8-nädalaselt festivalilt leiab iga päev kontserte, üritusi ja töötubasid.