Eesti Kultuurkapital tunnustab muusikaõpetajaid


Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustab Eesti parimaid muusikaõpetajad. 

Tänavu pälvivad pedagoogi tunnustuspreemia viis erineva muusika-ala õpetajat üle Eesti.


Sihtkapitali esimehe Marje Lohuaru sõnul on muusikaõpetus väga eriline õppeaine, millel on suur tähtsus inimese vaimsel kasvatamisel. "Muusika jääb inimesega kogu eluks ning klassikalist muusika- ja pilliõpet alustab laps väga noorelt. Hea õpetaja hoolitseb selle eest, et lastes tekiks huvi ja armastus muusika vastu, et areneksid nende loomupärased muusikalised eeldused ning et musitseerimise teel rikastuks nende tundeelu. Muusikaõpetaja  inspireerib ja hoiab õpilasi muusika juures ning innustab neid jätkama professionaalsete muusikutena. Muusiku töö on tõeline elu kutse ning teie, õpetajad, panete sellele aluse. Suur tänu teile selle pühendumise eest!“ lisas Lohuaru.

 

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali pedagoogi tunnustuspreemia 2023 laureaadid:

Taimi Kopli – C. Kreegi nimeline Haapsalu Muusikakooli viiuliõpetaja

Olavi Kasemaa – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Tallinna Muusika- ja Balletikooli saksofoniõpetaja

Mart Aus  – Lasnamäe ja Keila Muusikakooli ning Tapa Muusika-ja Kunstikooli  löökpilli-, rütmika- või vaskpuhkpilliõpetaja ja orkestrijuht

Helen Ott – Türi Muusikakooli tšelloõpetaja

Õnnela Brambat – Viimsi Muusikakooli klaveriõpetaja

 

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital jagab muusikapedagoogide tunnustuspreemiaid välja juba kaheteistkümnes kord, alates 2012. aastast koolide ettepanekute põhjal ja sihtkapitali algatustena. Preemiaga tunnustatakse pühendumist erialasele tegevusele ning muusikaalase hariduse jätkusuutlikku õpetamist. Tunnustuspreemia suurus on 1500 eurot.

 

Vaata eelnevate aastate laureaate: https://www.kulka.ee/sihtkapitalid/helikunst/pedagoogi-tunnustuspreemia

 

Lisainfo: Kerli Kasak, tel 6 999 161, e-post Kerli.Kasak@kulka.ee