Järvaamaal tunnustati parimaid sporditegelasi.  Selgusid Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupi aastapreemiad ja elutööpreema.

29. jaanuaril tunnustati Järvamaal parimaid sporditegelasi. Üle anti Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupi 2020 aastapreemiad ja elutööpreema.  

  Igal aastal tunnustab Järvamaa ekspertgrupp kultuuritegevuse ja spordielu arendamise eest aastapreemiatega maakonnas tegutsevaid tublisid kultuuri- ja spordiinimesi, seltse ja organisatsioone. Lisaks annab ekspertgrupp igal aastal välja ühe elutööpreemia pikaajalise loomingulise või spordialase tegevuse ja valdkonna arengusse panustamise eest.

Elutööpreemia:

Leonhard Soom - „50 aasta eduka töö eest kergejõustikutreenerina ning Järvamaa spordielu arendamise eest“.

Leonhard Soom on 50- aastase treeneritöö kogemusega, edendanud Järvamaa spordi- ja hariduselu ja on Türi spordikooli kergejõustiku treener. Soom on olnud tegev Türi staadioni, Türi 2. Keskkooli, Türi spordihoone ehitamise juures. Leonhard Soom on tegutsenud Türil ja nõustanud kergejõustiklasi ka mujal Järvamaal, on olnud tegev Eesti Kergejõustikuliidu treenerite nõukogus kiirjooksu hooldus- ja vanemtreenerina, Kergejõustikuliidu treenerite kutsekomisjoni liige (2005–17. a). Soom on kuulunud Koolispordiliidu juhatusse ja Jõu kergejõustikusektsiooni presiidiumisse, olnud Järvamaa Spordiliidu asutaja ja juht (1994, 1996, 1998 - 2000. a), spordiklubi Järvala asutaja ja esimees (al 1991. a) ning Kergejõustikuliidu treenerite atesteerimiskomisjoni liige (al 2005. a).

Tegemist on väga tunnustatud treeneriga kellel on meistertreeneri kutse. Leonhard Soom on viinud oma õpilased Eesti meistrivõistluste võitudelt rahvusvahelistele võistlustele kuni olümpiamängudeni välja. Tema tuntumad õpilased on Rutti Luksepp, Anne Sookael, Deivi ja Donalt Jäärats, Gunnar Kirsipuu, Indrek Vahtre, Rait Männik, Jaanus Suvi, Tarmo Saar, Grit ja Grete Šadeiko. Treenerina on ta väga hinnatud ja tema kasvandikud peavad temast väga lugu. Olgugi, et väliselt tundub ta karm, kuid iga tema õpetuse ja sõnavõtu taga peitub väärtus, mida tema õplased täiskasvanuna mõistavad ja on talle selle eest tänulikud.

Sporditegija preemia:

 Teet Kallakmaa - „Rattaspordi võistluste korraldamise eest Järvamaal“.

Teet Kallakmaa on Järva-Jaani Ratta –ja Suusaklubiklubi esimees, kes on korraldab Järva-Jaanis üle-Eestilisi ja maakondlikke rattavõistlusi.

2020.a toimus Teedu eestvedamisel neli rattaüritust : Järvmaa rattakrossi SV II etapp Järva-Jaanis, Järva Rattamaraton , Järva-Jaani 7. Rattaralli ja Tamme karjääri 4. Rattakrossi koos Järvamaa 2020.a meistrivõistlustega.

Spordisündmuse preemia:

 Liisa Gritšenko -  Türi spordiklubide liidu spordispetsialist, liikumissarja «Liigume koos 2020 Türil», eestvedaja.

Türi Spordiklubide Liit alustas kevadel liikumise väljakutset “Liigume koos 2020”, mis toimus ajavahemikul 22.märts – 1.oktoober 2020. Kampaania eesmärgiks on suunata inimesi rohkem liikuma, kogudes osaluskaardile 20 märget Türi vallas toimuvatel spordiüritustelt. Tegemist võis olla matka, jooksmise, jalgrattasõidu, discgolfi, petanki, orienteerumise või mõne muu liikumist soosiva organiseeritud üritusega. Sel aastal toimus kevadel üritus täielikult kontaktivabalt erinevate matkade ja orienteerumise näol. Korraldajate tuli välja mõelda viise, kuidas inimesed saaksid võistelda ohutult ja distantsi hoides. Suve alguses leevenesid piirangud ja hakkasid toimuma ka esimesed võistlused ja seeriavõistlused, mis tõid osalejaid aina juurde.

Liigume koos 2020 sarja raames toimus väga palju erinevaid üritusi, kus osales 1347 inimest. Kokku toimus ligi 100 erinevat võistlust või matka, kus oli võimalik punkte koguda. Üritusel osalejad andsid Liidule väga positiivset tagasisidet piirangute ajal korraldatud üritustele ja tänu nende tagasisidele on Liit suutnud välja mõelda uusi ja huvitavaid tegevusi, et pakkuda kogukonnale põnevaid väljakutseid liikudes.


Kultuurkapitali preemiad jagas välja Järvamaa ekspertgrupi esimees,  Türi spordiklubide liidu juhatuse esimees  Paul Poopuu.

Järvamaa parimaks spordiklubiks kuulutati Orienteerumisklubi JOKA, kes on näidanud väga häid tulemusi läbi aastate ja just sel raskel piirangute aastal on olnud eeskujuks kohaliku elanikkonna liikuma suunamisel. Paul Poopuu, kes on ka orienteerumisklubi JOKA president ütles, et Järvamaa spordipreemiatest tuli Türile eelmise spordiaasta saavutuste põhjal tõesti päris korralik saak. "Kord tulevad ühe spordiala esindajatel ühed asjad paremini välja, kord teistel - igal pool maakonnas on tegijaid,» lausus ta. «Eks asi käib lainetena ja ju on Türi spordiellu sattunud väga head treenerid ja treenitavad." (JärvaTeataja)

Palju õnne!

 

Selgunud on ka 2020. aasta Järvamaa Kultuuripärli preemia laureaat, kes on Kaarel Aluoja. Loe siit