Jüri Reinvere maalis endast heliseva pildi

Kultuuurisaates „Autoportree“ maalis endast pildi tunnustatud ja pärjatud helilooja Jüri Reinvere. Juba 18-aastasena välismaale õppima läinud ja ja nüüd Frankurdis elav Reinvere peab end kõigest hoolimata läbi ja lõhki eesti heliloojaks.

Maailmas on tähelepanu pälvinud tema ooperid "Puhastus" ja "Peer Gynt". Oma suurimateks õpetajateks peab Reinvere Käbi Lareteid ja Ingmar Bergmani, kes rääkis talle kunstnikuks olemisest.

Kultuurkapital on aastate jooksul toetanud paljude Reinvere teoste valmimist. 2010. aastal pälvis ta Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia teose eest „Eesti reekviem“ ja 1. oktoobril 2018 eesti kaasaegse muusika rikastamise eest orkestraalselt plastilise teosega „…ja väsimus õnnest nad tantsima viis“

„Autoportree“ tõstab saate keskmesse looja ja näitab, kuidas kunst või spordisaavutus sünnib. Ja et see on töö - raamatud ei kirjuta end ega teki maalid kunstimuuseumi või näitusesaali seinale ise, lavastus ei ilmu teatrimajja juhuse tahtel ega muusika satu näiteks raadios mängima ilma, et loojad sellele tööle suure osa ajast pühendaks.