Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp jagas aastapreemiaid

Laupäeval, 7. jaanuaril jagati Hiiumaa spordikeskuse saalis välja Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi aastapreemiad.

 

kultuuripärl


Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp valis Kultuuripärliks 2021 dirigent Endrik Üksvärava, kelle eestvõttel toimus suvel saarel ERSO esimene kontsert ja juba kümme aastat on aset leidnud Pühalepa muusikafestival. Pühalepa muusika­festivali raames andis Kärdla kirikus kontserdi Eesti Riiklik Sümfoonia­orkester, mida juhatas peadirigent Olari Elts. Ekspert­grupp hindas Pühalepa muusika­festivali ikka ja taas loomist silmapaistvaks saavutuseks. Läbi aastate on seal kõlanud muusika, milles on keskne koht helilooja Erkki-Sven Tüüri loomingul. Selle esitamiseks kutsus Üksvärav poolteist aastat tagasi kokku Hiiumaa kammer­orkestri, mis esines ka eelmisel aastal, kümnendal Pühalepa muusika­festivalil.


elutööpreemia

Elutööpreemiaga "Hiiumaa tänab ja kummardab” tunnustas Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp sügisel 80. juubelisünnipäeva tähistanud koorijuhti Helle Nittimit.

Helle Nittim seisab tänagi rõõmuga koori ees ja valmistab oma lauljaid ette Viljandisse vaimulikule laulupeole minekuks. Teda tuntakse nii koorijuhi, õpetaja, organisti kui Pühalepa kiriku hea haldjana - kõlas tutvustus preemia väljakuulutamisel.


Aastapreemia


Aastapreemia sai kogukonna ja Hiiumaa erinevatele üritustele esinema oodatud laululaste, kella- ja pillimängijate õpetaja Külli Kreegi. Lisaks lastele on ta suureks abiks ka naiskoor Anna tegevuses.

Ragne Rüütelmaa pälvis aastapreemia väga erilise ja meeldejääva kontserdi ja selleks loodud kooritsükli “IIU ELU” eest. Oma teoses kasutas ta hiidlaste või Hiiumaaga seotud kirjanike tekste ja rahvaluulet.

Tunnustuspreemia


Hiiumaa puhkpillifestival toimus sel aastal juba 15. korda ja selle järjepidevuse kandjat Toomas Paapi tunnustas Hiiumaa ekspertgrupp preemiaga.

Tunnustuspreemia sai Kärdla muusikakooli direktor, muusik Arvo Haasma, kes on viis aastat olnud festivali “Gambavaim” eestvedajaks.

Samuti pälvis tunnustuspreemia teatrikunstnik Maret Kukkur, kel õnnestus premeerijate hinnangul suurepärasel viisil siduda hiiu(reigi)rootslaste elu ja saatus Eesti parimate tekstiilikunstnike loominguga. Näitus “Genius Loci II. Legend. 1781.2021” oli avatud Reigi pastoraadi vanas hoones, lisaks toimusid kuraatortuurid, lugemisõhtud ja rännak.


Kultuuripärli pälvis Endrik Üksvärav/Hiiu leht