Muusikapäeval jagatakse muusikapreemiaid

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril koos üle iga-aastased muusikapreemiad. Kaheteistkümnendat korda järjest toimuv ühine preemiasündmus leiab sellel aastal aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues kontserdisaalis algusega kell 19.00.

Tseremoonia kunstiline juht on Kaspar Mänd, lavastab Jaak Prints. Ülekannet vahendab ETV kultuuriportaal ning Klassikaraadio, kell 22.05 on ETV eetris kokkuvõttev saade.  

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustab sellel aastal kümmet 2018/19 hooajal enim silma paistnud muusikategelast või -kollektiivi. Preemiakandidaate saavad esitada professionaalse muusikaga seotud organisatsioonid, ühingud, asutused ning üksikisikud.

Muusikanõukogu tunnustab kogu senise tegevuse eest muusikavaldkonna parimaid heliloomingu-, interpretatsiooni- ja muusikaelu tegelase preemiatega. Laureaadid valib žürii (koosseisus EMNi juhatus ja toetajate esindajad) välja Eesti Muusikanõukogu liikmete poolt esitatud kandidaatide hulgast.

Muusikapäeval toimub 108 tasuta kontserti üle Eesti. Kõlab klassika-, džäss- ja pärimusmuusika ning kuulata saab nii Eesti tippkollektiive, -interpreete kui ka oma muusikutee alguses olevaid talente.