Muusikapäeval jagatakse muusikapreemiaid

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril muusikapreemiate tseremoonial üle muusikapreemiad.

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital
annab välja kümme aastapreemiat hooajal 2020/21 enim silma paistnud muusikategelasele ning kaks tunnustuspreemiat pikaajalise erialase pühendumise eest. Kultuurkapitali helikunsti valdkonna peapreemia ja elutööpreemia annab üle Kultuurkapitali nõukogu 2022. aasta alguses.

Preemiakandidaate said esitada professionaalse muusikaga seotud organisatsioonid, ühingud, asutused ja üksikisikud.


Muusikapreemiad 2020 laureaadid. Foto: Jakob Meier

Eesti Muusikanõukogu
tunnustab möödunud hooaja ja senise tegevuse eest muusikavaldkonna parimaid heliloomingu-, interpretatsiooni- ja muusikaelu tegelase preemiatega.

Muusikapäeva pidulik preemiagala toimub 1. oktoobril Rahvusooperis Estonia, algusega kell 19. Esinevad Rahvusooper Estonia orkester ja solistid, muusikajuht ja dirigent on Arvo Volmer. Gala stsenarist ja lavastaja on Veiko Tubin, videokunstnik Alyona Movko. Õhtut juhivad Märt Pius ja Allar Valge. 

Ülekannet tseremooniast saab jälgida ETVs algusega kell 20.

Muusikapäeva lõpetab Maurice Raveli ooper “Laps ja lummutised”, mida saab vaadata kell 21 ETV2st.


Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. Traditsiooni algatas ligi 50 aastat tagasi Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin, kes kutsus  sellel tähtpäeval üles meenutama, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus. 

Eestis on rahvusvahelist muusikapäeva tähistatud Muusikanõukogu eestvedamisel 2002. aastast muusikapreemiate jagamisega ning 2013. aastast lisaks kontsertide programmiga, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eesti. 

 

Muusikapäeva kavaga saab tutvuda kodulehel muusikapäev.ee.


Lisainfo:

Hedi Armulik
Muusikapäeva programm ja kommunikatsioon
hedi@muusikapäev.ee
+372 5354 4900

Viktoria Toompere
Kultuurkapitali kommunikatsioonijuht
+372 506 8173
viktoria.toompere@kulka.ee