Põlvamaa Kultuuripärl 2016 on Margot Suur

6. jaanuari õhtul autasustati Varbuse Muusikamõisas Eesti Kultuurkapitali ning Põlvamaa ekspertgrupi 2016. aasta preemiate laureaate, maakonna parimaid sportlasi ja tublisid tervisedendajaid. Maakonna Kultuuripärli tiitli pälvis Räpina ja Põlva muusikakoolide lauluõpetaja Margot Suur.


Põlvamaa Kultuuripärl 2016 on Margot Suur – kõrge professionaalsusega oma tööle pühendunud lauluõpetaja, kes suutis innustada õpilasi tulemuslikuks tööks ja suurepärasteks tulemusteks 2016. aastal toimunud konkurssidel nii kodu- kui välismaal.

Missiooni preemia pälvis pikaajalise ja pühendunud tegevuse eest kultuuripõllul Peeter Aas.

Kultuuri elutööpreemiaga autasustati Lea Saaremäed – Võõpsu külakogukonna alustala, kauaaegne raamatukogu töötaja ja aktiivne Põlvamaa kodu-uurija.

Spordi elutööpreemia pälvis Reet Külaots aastatepikkuse pühendunud tegevuse eest elukestva liikumis- ja spordiharrastuse aluste õpetamisel ning edendamisel Põlva maakonnas.

Aasta tegija 2016 kultuuris on Triinu Laan - võrokeelse laulu- ja rahvapeo Uma Pido suurejoonelise ettevalmistuse, läbiviimise ja kokkuvõtete tegemise eest.

Aasta tegija 2016 spordis on Aigar Nuuma - tõukerattasõidu tutvustamise, propageerimise ja edendamise eest.

2016. aasta kultuuriteo preemia pälvis Uma Pido kunstiline toimkond - võrukeelse IV laulu- ja rahvapeo Uma Pido korraldamise eest.

Aasta sporditeoks kuulutati Eesti Tõukerattaliidu eestvedamisel toimunud tõukerattaspordi EUROCUP 2016 tõukerataste Euroopa karikasarja kolmanda etapi korraldamine.

Tunnustusüritust toetasid Eesti Kultuurkapital ning Põlvamaa ekspertgrupp, Põlva Maakonna Spordiliit, Põlva Maavalitsus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlvamaa Tervisenõukogu, Põlvamaa omavalitsused.