Selgusid Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali aastapreemia laureaadid

Pühapäeval, 3. jaanuaril kuulutati välja Kanal 2 saates „Spordiaasta Tähed 2020“ Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali 2020 aastapreemiate laureaadid.


Ebatavalisel aastal anti auhinnad üle tavapärasest erinevalt. Salvestatud intervjuud laureaatidega saab järele vaadata SIIT

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiate laureaadid:

Madis Rahu  – tippsportlaste taustajõud – Eestis üks enimtunnustatud ortopeede ning artroskoopia– ja sporditraumatoloogia spetsialiste. Abistanud paljusid Eesti tippsportlasi, näiteks koostas MM-il raske õlavigastuse saanud odaviskaja Magnus Kirdi raviplaani.

Rein Ottoson  teenekas treener – 48-aastase staažiga purjetamistreener, kes juhendajana käinud kuuel olümpial. Tema õpilased Tõnu ja Toomas Tõniste võitsid olümpiamängudelt hõbeda ja pronksi. Tema käe alt on tulnud MM- ja EM-medaliste, noorte ja juunioride maailmameistreid ning Nõukogude Liidu meistreid. On Eesti Purjetamisakadeemia õppejuht ja mentor.

Ülo Kurig  – kehalise kasvatuse edendaja – töötas 43 aastat kehalise kasvatuse õpetajana, oli Eesti Koolispordi Liidu loojate seas ja kuulub siiani liidu juhatusse. Lisaks õpetajatööle olnud ka metoodik ja mentor, kelle kaasabil koostatud mitmed kehalise kasvatuse ja liikumise valdkonna ainekavad. Tema käe all on õppinud paljud Eesti tippsportlased erinevatelt aladelt.

Rein Põldme  – paraujumise eestvedaja – pikaaegne pimedate ja vaegnägijate ujumise eestvedaja, tema õpilased on paraolümpiamängudelt võitnud üheksa medalit, lisaks veel hulganisti medaleid MM-idelt ja EM-idelt ning püstitanud maailma- ja Euroopa rekordeid. Lisaks ujujatele on tema käe all harjutanud sportlased saavutanud medaleid ka kergejõustikus ja suusatamises.

Urve Loit – teenekas vabatahtlik – panustanud kahevõistluse ja suusahüpete noortesarja arendamisesse alates 2005. aastast, kui alustas vabatahtlikku tööd võistluste sekretärina. Alates sellest ajast on ta arendanud ja ajaga kooskõlla viinud nii noortesarja sisulist olemust kui ka võistlusprogramme.

Ilmar Taluste  – Kohtla-Järve maadluse edendaja – endine maadleja, kes on pühendunud Eesti maadluse jätkusuutlikuna hoidmisele Kohtla-Järve linnas. Tegutses aastaid treenerina, tema käe all treenisid näiteks praegune Eesti Maadlusliidu president Jaanus Paeväli ja kaitseväe endine ülem Riho Terras. Korraldanud juba 40 aastat Avo Talpase mälestusvõistlusi.

Palju õnne!

Auhinnatseremoonia on järelevaadatav Kanal 2 kodulehel