Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja  Eesti Muusikanõukogu ootavad ettepanekuid muusikapreemiatele

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital  tunnustab aastapreemiatega hooajal 2021/2022 silmapaistnud saavutusi muusikamaastikul ning peapreemiaga ja elutööpreemiaga pikaajalist tegevust valdkonna arengusse panustamisel.Preemiakandidaate võivad esitada professionaalse muusikaga seotud organisatsioonid, ühingud, asutused ja üksikisikud.

 

Põhjendusega kirjalik ettepanek esitada sihtkapitalile 20. augustiks e-kirja teel helikunst@kulka.ee. (Lisainfo Kerli Kasak; 6 999 161 või kerli.kasak@kulka.ee).

 
Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali preemiate statuut

Varasemad laureaadid


Eesti Muusikanõukogu annab 2002. aastast välja muusikapreemiad tunnustamaks nendega meie muusikuid või muusikainstitutsioone.

Preemiad antakse välja kogu senise tegevuse eest. Kandidaate preemiatele saavad esitada kõik muusikanõukogu liikmed.

2022 aastal antakse välja kolm preemiat:

Heliloomingupreemia – heliloojale tema kogu senise loomingu eest.

Interpretatsioonipreemia – interpreedile või kollektiivile klassikalise muusika või džässi alal sihipärase ja tulemusliku loomingulise tegevuse eest

Muusikaelu tegelase preemia – Eesti Muusikanõukogu poolt üle antav helikunsti sihtkapitali preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest

 

Ettepanekuid kandidaatide osas palun saata hiljemalt 20.augustiks e-kirja teel emn@emc.ee (Lisainfo Kadri Lassmann; 5271897 või kadri.lassmann@emc.ee ).


Varasemad laureaadid