Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid selguvad 8. veebruaril

8. veebruaril kell 18 antakse Viimsi Artiumis pidulikult üle Kultuurkapitali 2022. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad. 


Gala otseülekannet näeb kultuur.err.ee portaalis ja seejärel kell 21.30 ETV2s.


Preemiasündmusele järgneva päeva, 9. veebruari õhtul kell 20 kutsume kõiki vaatama ETVs erisaadet elutöö- ja peapreemia laureaatidest, "Kultuurkapitali aastapreemiad 2022", kus avatakse pikemalt Eesti kultuurielu säravamate inimeste mõttemaailma ja tegude tagamaid.

Pidulikku aastapreemiate üleandmist ja saadet juhib Mari-Liis Lill, gala lavastaja on Jaak Prints, kunstnik Kristel Zimmer ning režissöör Eva Katariina Taimre. Galal esinevad saksofonikvartett Quattro Quarti, vokaalkammeransambel Vox pUNT ning dirigeerib Patrik Sebastian Unt, kõlab eesti heliloojate looming. Erisaate "Kultuurkapitali aastapreemiad 2022" režissöör on Margit Mutso, operaatorid Meelis Kadastik ja Tarvo Tammeoks ning produtsent Eros Brambat. 

 

Kultuurkapitali aastapreemiaid antakse välja alates 1995. aastast ning need on rahalised. Peapreemia suurus on 7000 eurot ja elutööpreemia 10 000 eurot. Preemiagalal  annavad üle oma aastapreemiad ka audiovisuaalse kunsti, kujutava ja rakenduskunsti ning rahvakultuuri sihtkapitalid ning nende preemiate suurus on 1000 kuni 4000 eurot.

 

Kultuurkapitali preemiate laureaadid saavad alates 2013. aastast kuldse preemiakera, millele taiese autorid Risto Tali ja Rait Siska on nimeks pannud Jonnakas.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad antakse üle rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril. Muusikapreemiate 2022. aasta laureaadid leiab siit.

Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate laureaadid selgusid 28. jaanuaril 2023, laureaatidega saab tutvuda siin.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad antakse välja spordivaldkonna ühisel galaüritusel "Spordiaasta tähed". 2022. aastapreemiate laureaadid leiab siit.

Kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad antakse üle emakeelepäeval, 14. märtsil.

Näitekunsti sihtkapitali aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle  27. märtsil, teatripäeva tähistaval üritusel.

 

Foto Egert Kamenik