Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid selguvad 9. veebruaril


9. veebruaril kell 18 antakse Nobelessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad.

Gala otseülekannet näeb  kultuur.err.ee portaalis ja seejärel kell 20.00 ETV2s.

 


Preemiasündmusele järgneva pühapäeva, 11. veebruari õhtul kell 17.30 kutsume kõiki vaatama ETV erisaadet elutöö- ja peapreemia laureaatidest „Kultuurkapitali aastapreemiad 2023“. Saates kõnelevad tööst ja tõekspidamistest eelmisel aastal oma saavutuste ja loominguga silmapaistnud inimesed.

 

Pidulikku aastapreemiate üleandmist juhib Helena Lotman, gala lavastaja on Johan Elm, kunstnik Eugen Tamberg ning ülekande režissöör on Eva Katariina Taimre. Galal esinevad Anett&Fredi. Erisaate "Kultuurkapitali aastapreemiad 2023" režissöör on Erle Veber, toimetaja Ruth Alaküla ning operaator Manuel Mägi.

 

Kultuurkapitali aastapreemiaid antakse välja alates 1995. aastast ning need on rahalised. Peapreemia suurus on 8000 eurot ja elutööpreemia 12 000 eurot. Preemiagalal annavad üle oma aastapreemiad ka audiovisuaalse kunsti, kujutava ja rakenduskunsti ning rahvakultuuri sihtkapitalid ning nende preemiate suurus on kuni 6000 eurot.

Kultuurkapitali preemiate laureaadid saavad alates 2013. aastast kuldse preemiakera, millele autorid Risto Tali ja Rait Siska on nimeks pannud Jonnakas.
  • Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad antakse üle rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril. Muusikapreemiate 2023. aasta laureaadid leiab siit.
  • Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate laureaadid selgusid 8. detsembril 2023, laureaatide nimekiri on siin.
  • Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad jagati välja spordivaldkonna ühisel galaüritusel "Spordiaasta tähed". 2023. aasta laureaadid leiab siit
  • Kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad antakse üle emakeelepäeval, 14. märtsil.
  • Näitekunsti sihtkapitali aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle 27. märtsil, teatripäeva tähistaval üritusel.