Kultuurkapitali ja ERR koostöösari "Autoportree" tutvustab Eesti loojaid   

Kultuurkapitali ja ERR koostöös on valminud saatesari "Autoportree". Need on lood armastatud ja tunnustatud loome- ja spordiinimestest, kes kujundavad oma tegemistega elu Eestis. Läbi Kultuurkapitali valdkondade kulgeva sarja esimene saade on eetris ETV-s 22. septembril kell 20.00

Saatesari koosneb 12 saatest, igaüks on pühendatud ühele kunstnikule või kunstnikepaarile. Iga saade pakub suurepärase võimaluse piiluda loometöö telgitagustesse, sest iga portreteeritav avab end praeguses ajahetkes läbi pooleliolevate tööde ja tegemiste, keset loomeprotsessi.  

Väike rahvas saab end teostada ja suureks teha sageli ainult kultuuri kaudu. Seda enam on meil põhjust uhked olla oma kultuuritegelaste üle, kes ühel või teisel viisil on eesti kultuuri edasi kandnud või laias maailmas tutvustanud ning mõtestanud oma loominguga aega, milles elame. Üks "Autoportree" eesmärke on ka märgata suurt ja sageli alahinnatud tööd, mis loominguga kaasneb.     

Saatesari "Autoportree" on eetris sügishooajal ETV-s kell 20.00, toimetajad on Katrin Viirpalu ja Janet Õunapuu, režissöör Ülle Õun.

Saatesarja teine, kevadel eetrisse minev hooaeg on laulupeo juubeliaasta puhul pühendatud eelkõige rahvakultuurile - käsitöö, rahvariiete, koorilaulu ja rahvatantsu traditsioonide edasikandjatele.