Reedel tutvustatakse kirjanike majas uue kirjanduspreemia nominente

Reedel, 3. veebruaril kell 18 tutvustatakse Tallinnas Kirjanike Maja musta laega saalis Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali mõttekirjanduse tõlkeauhinna nominente.

„On suur rõõm teatada, et tulles vastu aja nõudele ja eelmise aasta ilukirjanduse tõlkepreemiate žürii soovitusele asutas Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapital uue auhinna, mille nimi on mõttekirjanduse tõlkeauhind,“ ütles Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsiooni juht ning Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali esimees Ilona Kivirähk.

Tegu on tänavu esimest korda välja antava kirjandusauhinnaga, mille vajalikkusest on kirjandusringkonnas olnud juttu juba pikka aega.

Mõttekirjanduse tõlkeauhind määratakse eelmise kalendriaasta jooksul parimale eesti keeles ilmunud mõttekirjandusteose tõlkijale. Mõttekirjandusteose alla liigitub igasugune omaette raamatuna ilmunud mitteilukirjandusteos, millel on selge dokumentaalne, esseistlik, filosoofiline või teaduslik väärtus.

Auhinna suurus on 5000 eurot ja see antakse välja emakeelepäeval, 14. märtsil koos ülejäänud kirjanduse sihtkapitali aastaauhindadega.  

Nominentidega vestlevad tutvustusõhtul žürii liikmed Märt Väljataga ja Anne Lange.

Olete oodatud!