SUUR NIMEKIRI: Kultuurkapitali sihtkapitalidesse esitatatud kandidaadid

Kultuurkapitali kirjanduse, arhitektuuri, audiovisuaalse kunsti, helikunsti, näitekunsti, kujutava ja rakenduskunsti ning rahvakultuuri sihtkapitalide nõukogudesse esitati kokku 136 kandidaati. 

  • valituks osutunute nimed on märgitud oranžiga

Kirjanduse sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Nimi Esitaja(d)
Berk Vaher Eesti Kirjanike Liit, Kultuurileht SA (Ajakiri Vikerkaar)
Elle-Mari Talivee Eesti Kirjanduse Teabekeskus, Tallinna Ülikooli Kirjastus, Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
Heli Illipe-Sootak Eesti Ulmeühing MTÜ
Jaanika Palm Eesti Lastekirjanduse Keskus
Johanna Ross Kultuurileht SA (Ajakiri Vikerkaar)
Jüri Kolk Eesti Kirjanike Liit
Maarja Vaino Kirjanike Muuseumide Ühing MTÜ
Mart Orav Kultuurileht SA
Mart Velsker Eesti Kirjanike Liit
Märt Läänemets Eesti Akadeemiline Orientaalselts
Pille-Riin Larm Kultuurileht SA
Piret Viires Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Kirjanike Liit
Tiina Kaalep Eesti Kirjastuste Liit MTÜ
Triin Soone Kultuurileht SA 
Ülle ErgmaEesti Kirjastuste Liit MTÜ

Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Anne Parmasto Eesti Kunstnike Liit, SA Kunstihoone
Elin Kard Eesti Kunstimuuseum SA, Eesti Nahakunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus
Heie Marie Treier Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
Heli Tuksam Kõrgem Kunstikool Pallas
Indrek Grigor Tartu Kunstimuuseum, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, SA Kunstihoone, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Indrek Köster Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, SA Kunstihoone, Fotokunstnike Ühendus
Ivar Sakk Eesti Kunstiakadeemia
Jana Huul Tartu Kunstnike Liit
Kaire Rannik Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Disainikeskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Kati Ilves Eesti Kunstimuuseum SA, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, SA Kunstihoone
Kristi Kongi Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Kädi Talvoja Eesti Kunstiakadeemia
Laura Kuusk Eesti Kunstiakadeemia
Maarin Ektermann Temnikova & Kasela galerii, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Fotokunstnike Ühendus, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Mari Vallikivi Tartu Kunstimuuseum, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, SA Kunstihoone, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Peeter Talvistu Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ
Pille Kivihall Eesti Tekstiilikunstnike Liit, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Nahakunstnike Liit, Eesti Keraamikute Liit
Rael Artel Narva Muuseum SA
Sandra Jõgeva Nancy Nakamura Ideederiiul MTÜ, Kraam MTÜ, Pardimäe Lokaal MTÜ
Sirje Petersen Kõrgem Kunstikool Pallas
Sten Ojavee Eesti Kunstnike Liit, SA Kunstihoone
Tiina Sarapuu Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuuri sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Aet Ader Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriteaduskond, Eesti Arhitektide Liit
Anna-Liisa Unt Kõrgem Kunstikool Pallas
Epp Lankots Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing
Hanno Grossschmidt Eesti Arhitektide Liit
Ionel Lehari Eesti Disainikeskus
Jaak Huimerind Eesti Arhitektide Liit
Koit Ojaliiv Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, Eesti Arhitektide Liit
Maarja Kask Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond
Mait Väljas Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektuurimuuseum
Merike Rehepapp Eesti Disainerite Liit
Merle Karro-Kalberg Eesti Maastikuarhitektide Liit MTÜ
Teele Pehk Linnalabor MTÜ
Tiiu Truus Eesti Sisearhitektide Liit
Tõnis Arjus Eesti Arhitektide Liit

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Andrus Raudsalu Eesti Animatsiooni Liit MTÜ, Must Käsi MTÜ, Eesti Joonisfilm OÜ, Eesti Kunstiakadeemia, Revolver Film OÜ, Nukufilm OÜ
Arko Okk Acuba Film OÜ, Zolba Productions, Digital Sputnik Lighting OÜ
Evelin Penttilä Stellar Film OÜ, Eesti Filmitööstuse Klaster MTÜ, Filmistuudio Allfilm
Jaanis Valk Eesti Kinoliit
Joosep Matjus Eesti Kinoliit
Kristjan-Jaak Nuudi Eesti Filmioperaatorite Liit
Kullar Viimne Eesti Audiovisuaalautorite Liit, Eesti Dokumentalistide Gild, Eesti Kinoliit
Lauri Kärk Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ, Eesti Animatsiooni Liit MTÜ, F-Seitse OÜ, Eesti Joonisfilm OÜ, Eesti Kunstiakadeemia, Nukufilm OÜ
Madli Lääne-MetssaluEesti Audiovisuaalautorite Liit, Eesti Dokumentalistide Gild
Maie Rosmann-Lill Eesti Filmitööstuse Klaster MTÜ, Revolver Film OÜ, Luxfilm OÜ, Filmistuudio Allfilm
Margit Keerdo-Dawson Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut; Eesti Stsenaristide Gild, Eesti Filmiajakirjanike Ühing, Eesti Kinoliit
Maria Ulfsak-Šeripova Amiron OÜ, Eesti Stsenaristide Gild, Homeless Bob Production, Eesti Filmiajakirjanike Ühing
Marianne Ostrat Eesti Filmitööstuse Klaster MTÜ
Marje Len Murusalu Fotokunstnike Ühendus
Marta Pulk Eesti Kinoliit
Martinus Daane Klemet Eesti Kunstiakadeemia
Olga Pärn Eesti Animatsiooni Liit MTÜ, Eesti Joonisfilm OÜ, Eesti Kunstiakadeemia
Raul Keller Eesti Kunstiakadeemia, Fotokunstnike Ühendus
Tanel Toom Eesti Stsenaristide Gild, Stellar Film OÜ, Eesti Kinoliit, Filmistuudio Allfilm
Tiina Teras Estinfilm OÜ, BestFilm.eu OÜ, A-One Films Estonia OÜ, Menufilmid OÜ
Tristan Priimägi Kultuurileht SA, Homeless Bob Production, Eesti Filmiajakirjanike Ühing, Stellar Film OÜ, Eesti Dokumentalistide Gild, Revolver Film OÜ, Eesti Kinoliit, Filmistuudio Allfilm

Helikunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Henry-David Varema Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Interpreetide Liit
Ia Remmel Klassikaraadio, Eesti Muusikaõpetajate Liit
Janek Murd Klassikaraadio, Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ, Kauni Muusika MTÜ, Eesti Jazzliit, Eesti Jazzorkester MTÜ, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit MTÜ, Music Estonia
Juhan Tralla Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Juko-Mart Kõlar Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia
Kadri Tali Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing, Tali Management OÜ, Loovüksus MTÜ
Karin Sarv Eesti Interpreetide Liit
Kerri Kotta Klassikaraadio, Eesti Heliloojate Liit
Kulvo Tamra Eesti Kontsert SA, Vanemuise Teater SA, Heino Elleri Muusikakool
Marje Lohuaru Eesti Keelpilliõpetajate Ühing, "In corpore" MTÜ, Yxus Ühing MTÜ, Eesti Pillifond SA, Heino Elleri Muusikakool
Marko Lõhmus Eesti Muusikafestivalid MTÜ, Suveuni MTÜ, Eesti Kooriühing, Eesti Muusikanõukogu, Eesti Kammerkooride Liit
Mart Laas Klassikaraadio, Eesti Keelpilliõpetajate Ühing, Tallinna Muusikakeskkool
Mihkel Peäske Eesti Flöödiühing MTÜ
Mikk Üleoja Estonian Record Productions, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
Peedu Kass Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ, Kauni Muusika MTÜ, Eesti Jazzliit, Eesti Jazzorkester MTÜ, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit MTÜ, Music Estonia, Viljandi kitarrifestival MTÜ
Peep Lassmann Eesti Interpreetide Liit
Raul Talmar Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
Timo Steiner Tallinna Muusikakeskkool, Eesti Heliloojate Liit, Heino Elleri Muusikakool, Collegium Musicale MTÜ
Tonio Tamra Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia
Villu Veski Eesti Saksofoniühing
Virgo Sillamaa Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ, Kauni Muusika MTÜ, Eesti Jazzliit, Eesti Jazzorkester MTÜ, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit MTÜ, Music Estonia

Näitekunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Agnes OaksEesti Teatriliit, Eesti Balletiliit
Ene-Liis Semper Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Von Krahli Teater MTÜ, MTÜ Teine tants/ Kanuti Gildi SAAL
Erki Aule Eesti Lavastajate Liit, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit
Eve Komissarov Eesti Teatriliit
Gert Raudsep Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Kuressaare Teater SA, Eesti Etendusasutuste Liit
Hannele Känd Eesti Kultuurikorraldajate Liit MTÜ
Heili Einasto Eesti Teatriliit; Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
Jaak Allik Eesti Teatriliit
Karmen Puis Eesti Teatriliit, Vanemuise Teater SA, Eesti Näitlejate Liit
Kirsten Simmo Eesti Teatriliit, ASSITEJ Eesti Keskus, Eesti Teatri Agentuur, Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinna Linnateater
Kristo Viiding Eesti Teatriliit
Leenu Nigu Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinna Tantsuteater MTÜ, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
Liisi Aibel Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, Eesti Teatri Agentuur, Sõltumatu Tantsu Lava, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, MTÜ Teine tants/ Kanuti Gildi SAAL
Liisi Eelmaa Eesti Kunstiakadeemia
Olga Privis Fine 5 SA, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit, Vene Teater, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
Piret Rauk Eesti Teatriliit, Eesti Etendusasutuste Liit
Rosita Raud Eesti Teatriliit, Eesti Lavastuskunstnike Liit
Tiina Mälberg Eesti Näitlejate Liit

Rahvakultuuri sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

Ants Johanson Eesti Kultuuriseltside Ühendus, Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ, Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Ants Soots Eesti Kooriühing
Ave Matsin Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Rahvakultuuri Keskus
Ave Sopp Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus
Dagmar Ingi Eesti Muuseumiühing MTÜ, ICOM Eesti, Tartu Ülikooli muuseum
Edmar Tuul Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Kammerkooride Liit
Jana Reidla Tartu Ülikooli Kultuuriteaduste instituudi etnoloogia osakond
Jorma Sarv Eesti Koorijuhtide Liit
Kaie Tanner Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Kaija Velmet Kultuurikeskus Lindakivi, Saue valla kultuurikeskus
Kristel Vilbaste Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Folkloori Instituut MTÜ, Akadeemiline Rahvaluule Selts, Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ
Laura Liinat Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit, Sabatants MTÜ, Rahvakultuuri Keskus
Marge Rookäär Klassikaraadio
Marju Kõivupuu Võru Instituut, MTÜ Folgisellide Selts, Võro Selts VKKF
Marju Rebane Mauri Põliskodud MTÜ, Luiga Käsitöötalu MTÜ, Stuudio Tiina MTÜ, Valga Muuseumisõprade Selts, Valga Muuseum
Ott Kask Harjumaa Omavalitsuste Liit
Reti Meema Tallinna Linnamuuseum
Riho Sild Harjumaa Omavalitsuste Liit
Riin Kivinurm Rahvakultuuri Keskus
Riivo Jõgi Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Muusikakoolide Liit
Sille Kapper Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Eesti Folkloorinõukogu, Fine 5 SA, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Sabatants MTÜ, Rahvakultuuri Keskus
Sirly Illak-Oluvere Harjumaa Omavalitsuste Liit
Tauno Laasik Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ
Tiina Tegelmann Eesti Harrastusteatrite Liit, Vilde Teater MTÜ, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit, Salme Vallateater, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Näitejuhtide Teatritrupp, Karakter MTÜ, Teater TRET, Eesti Rahvamajade Ühing, Teoteater MTÜ, Tammsaare Teater MTÜ
Villu Veski Eesti Muusikafestivalid MTÜ


Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta