Viljandimaa ekspertgrupp kutsub üles esitama 2017. aasta maakondlike preemiate ja stipendiumite kandidaate

Viljandimaa ekspertgrupp ootab 20. novembriks ettepanekuid maakonna kultuuri- ja spordipreemiate ning stipendiumite saajate leidmiseks. Preemia kandidaadiks võib esitada Viljandimaal  tegutsevaid füüsilisi isikuid, mittetulundusühinguid ja organisatsioone.

Kultuuripärl 2017

Preemiaga tunnustatakse kunsti-, rahvakultuuri- ning kehakultuuri ja spordivaldkonna inimeste tööd ja innustatakse erialast pühendumist. Kultuuripärli kandidaadiks võib esitada Viljandimaal tegutsevaid füüsilisi isikuid, kes on 2017. aastal maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel silma paistnud.

Aastapreemia

Preemiaga tunnustatakse loome- ja spordiinimesi, kes on 2017. aastal Viljandimaal mõjutanud vastava valdkonna arengut ja aidanud kaasa maakonna tuntusele. Aastapreemia kandidaadiks võib esitada nii füüsilise isiku kui isikute grupi.

Elutööpreemia

Preemiaga tunnustatakse isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse eest Viljandimaal. Elutööpreemia saajaks võib esitada vaid füüsilisi isikuid.

Loominguline stipendium „Loo ja sära“

Stipendiumiga toetatakse Viljandimaal elava ja tegutseva loomeinimese tegevust. Loomingulist stipendumit saab taotleda füüsiline isik isiklikult.

Spordistipendium „Noor ja andekas Viljandimaa sportlane“

Stipendiumiga toetatakse Viljandimaal elavaid ja tegutsevaid andekaid noorsportlasi. Kandidaadiks võib esitada 16 kuni 23-aastase sportlase, kes ei saa toetust riiklikest vahenditest. Sõltuvalt spordialast võib toetuse saaja olla ka noorem kui 16. Taotluse stipendiumi määramiseks saavad esitada Viljandimaal tegutsevad spordiklubid. Stipendiumitaotlus peab andma ülevaate sportlase senistest tulemustest ning tema sportliku arengu eesmärkidest.

Viljandimaa ekspertgrupp ootab vabas vormis ettepanekuid või taotlusi, kus on:

  • lühike kirjeldus kandidaadi loomingulistest või sportlikest saavutustest jooksval aastal
  • kandidaadi tutvustus ja andmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post)

20. novembriks e-posti aadressil viljandimaa@kulka.ee.

Kandidaate võivad esitada kõik isikud ja organisatsioonid. Korraga võib esitada ainult ühe kandidaadi. 

Lisateave: Vaike Rajaste, 5664 4989, e-post viljandimaa@kulka.ee

Enne ettepaneku esitamist tutvu ka taotluste, preemiate ja stipendiumide määramise korraga.