Algas kandidaatide esitamine Kultuurkapitali sihtkapitalidesse

Kultuurkapital kuulutas välja kandidaatide esitamise seitsme – kirjanduse, kujutava ja rakenduskunsti, arhitektuuri, näitekunsti, helikunsti, audiovisuaalse kunsti ning rahvakultuuri – sihtkapitali nõukogu koosseisu järgmiseks kaheks aastaks. Kandidaatide esitamise viimane päev on 14. oktoober 2019.

Kultuurkapitali juhataja Kertu Saksa sõnul saavad kandidaate esitada kõik erialaorganisatsioonid, loomeliidud ja loomevaldkondade ülikoolid. „Kultuurkapitali seadus sätestab väga mõistliku süsteemi, kus kolleeg esitab erialaorganisatsiooni kaudu kandidaadiks inimese, keda usaldab oma taotlusi hindama ja nende osas otsust tegema“, lisas Saks.

Kultuurkapitali seaduse järgi kuulub igasse sihtkapitali seitse oma loomevaldkonnas tegutsevat inimest. Sihtkapitalid esitavad omakorda enda seast esindaja Kultuurkapitali nõukokku, mis otsustab eelarve, suurte valdkondade vaheliste ja üleste projektide rahastamise ning Kulka üldise suunavõtu üle.  

Ettepanekud tuleb esitada kirjalikult ning need peavad sisaldama:

  • kandidaadi nimi, kontaktandmed, lühitutvustus ja CV
  • kandidaadi poolt allkirjastatud nõusolek
  • esitaja kontaktandmed

Ise ennast sihtkapitali liikmeks esitada ei saa. Esitatud kandidaatide seast teeb lõpliku valiku Kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Tõnis Lukas.

Uute sihtkapitali liikmete nimed avalikustatakse hiljemalt novembri alguses Eesti Kultuurkapitali koduleheküljel.

Kirjalikud ettepanekud palume saata Eesti Kultuurkapitali e-posti aadressile kulka@kulka.ee või postiga aadressil Suur-Karja 23, 10148 Tallinn.

  • Sihtkapitali liikme brutokuutasu on 200 eurot ning sihtkapitali liikmete poolt valitud sihtkapitali esimehe brutokuutasu 250 eurot. Tasud makstakse välja kord kvartalis.

Lisainfo: tel 699 9150, e-post: kulka@kulka.ee.

Vaata siit, mida räägivad oma tööst Kultuurkapitali sihtkapitalide nõukogu liikmed ja Kultuurkapitali töötajad.