Audiovisuaalse kunsti sihtkapital

Alanud on taotluste vastuvõtt 2024. a II jaotusesse.Taotluse esitamise viimane päev on 20. mai. Alustage taotluse koostamisega varakult ja tutvuge raha jagamise korraga.

NB! Alates 2022. aasta II (maikuu) jaotusvoorust saavad  fotokunsti projektid toetust kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitalist.
Viimane uudis

Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid selguvad 9. veebruaril


9. veebruaril kell 18 antakse Nobelessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad.

Gala otseülekannet näeb  kultuur.err.ee portaalis ja seejärel kell 20.00 ETV2s.

 

Kultuuriminister Heidy Purga kinnitas 3. novembril Kultuurkapitali sihtkapitalide uued koosseisud järgmiseks kaheks aastaks.


„Kultuurkapitali sihtkapitalid on meie suurte kultuurivaldkondade toimimises ülimalt olulise tähtsusega koosseisud. Erinevate erialaliitude poolt esitatud kandidaatidel seisab ees kaks vastutusrikaste otsuste aastat. Kindlasti ootavad ees põhjalikud arutelud, kuid ma olen kindel, et need 56 uut sihtkapitalide liiget hoiavad meie ühist kultuurivälja oma suure ekspertiisi ja heade kavatsustega nii, et sellest saavad kasu loovisikud, festivalid, organisatsioonid ja kogu Eesti rahvas, kes kultuurist moel või teisel osa saab,” selgitas kultuuriminister Heidy Purga.


Kultuurkapitali seaduse järgi kuulub igasse sihtkapitali seitse oma loome- või spordivaldkonnas tegutsevat inimest. Nüüd esitavad sihtkapitali liikmed endi seast ühe esindaja Kultuurkapitali nõukokku. Nõukogu otsustab valdkondadevaheliste suurprojektide rahastamise, Kultuurkapitali aastaeelarve ning tulevikusuundade üle ja 

rahastab kultuuriehitiste ehitust sihtotstarbeliselt laekunud summade kaudu.


Igal aastal on Eesti Kultuurkapital tunnustanud veebruari alguses Kultuurkapitali pidulikul preemiagalal eelmise aasta tähelepanuväärsemaid isikuid ja projekte. Lisaks galale teeme jaanuari jooksul elutööpreemia ja valdkondliku peapreemia saajatest arhiiviväärtusliku erisaate.

Seoses aastapreemiate sündmusega vajame preemiasaajatest 16 portreevideo tootmist ja teostatud videotest peab valmima eraldi erisaade.

 

Ootame hinnapakkumist järgnevale:

 

1. Kultuurkapitali aastapreemia laureaatidest fotode ja videote tootmine: 16 preemiasaajat ( 8 elutööpreemiat ja 8 valdkondlikku peapreemiat) tutvustavat videot (2 kuni 3 minutit). Eelistatavalt intervjuud. 

 

2. 16 eelnevalt salvestatud videost tunnise erisaate tootmine. Saadet näidatakse  veebruari alguses Kultuurkapitali preemiapäeva õhtul Eesti Televisioonis.


 

Palume esitada eraldi hinnapakkumised: 16 video ja saate produktsiooniks!

 

(Pakkumise võib teha ka ainult videote või erisaate tootmiseks)

 

Hinnapakkumist koos lühikese sisututvustusega ootame hiljemalt 29. septembriks aadressile: viktoria.toompere@kulka.ee märksõnaga „aastapreemiad 2023“.

 

Eelmiste aastate videoid ja saateid saab järelvaadata siit.

 

 

Lisainfo: Viktoria Toompere, tel: 5068173

 

viktoria.toompere@kulka.ee


Pildil Ants Taul, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri aastapreemia 2022. Foto Tarvo Tammeoks

Eesti Kultuurkapital kuulutas välja kandidaatide esitamise kirjanduse, kujutava ja rakenduskunsti, arhitektuuri, näitekunsti, helikunsti, audiovisuaalse kunsti, kehakultuuri ja spordi ning rahvakultuuri sihtkapitali nõukogu koosseisu perioodiks 2023-2025.