Kehakultuuri & spordi sihtkapital

Alanud on taotluste vastuvõtt 2024. a I vooru. Taotluse esitamise viimane päev on 20. veebruar. Alustage taotluse koostamisega varakult ja tutvuge raha jagamise korraga.
Viimane uudis

Selgusid Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid

9. veebruaril anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.9. veebruaril kell 18 antakse Nobelessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad.

Gala otseülekannet näeb  kultuur.err.ee portaalis ja seejärel kell 20.00 ETV2s.

 

Reedel, 29. detsembril kuulutati Alexela kontserdimajas toimunud galaõhtul „Spordiaasta Tähed 2023“ välja Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali 2023 aastapreemiate laureaadid.


Tänavused laureaadid:

Eesti Discgolfi Liit - Kettagolfi EM-i korraldusmeeskond

Meeldejääv tiitlivõistluse läbiviimine. Eestlaste pühamus, Tallinna lauluväljakul esmakordselt peetud kettagolfi EM tõi võistlust vaatama nii staažikad mängijad kui ka põnevil uudistajad.

Foto: Raigo Pajula/EOK


Raoul - Vello Leitham

Noorte maadluse väärtustaja. Aktiivne ja entusiastlik korraldaja, kelle juhtimisel on Tallinn Openist saanud Euroopa tähtsaim ja suurim noorte maadlejate võistlus.


Anett Kontaveit

Tennise särav täht. Karjääri lõpetanud tennisist, kes pani rahvahulgad vaimustunult kaasa elama siis, kui ta oli maailma teine reket ning ajal, kui ta mängis tänulike kaasmaalaste ees pika teekonna kõige viimase mängu.

Foto: Raigo Pajula/EOK


Taavi Tuvike

Jäähoki unistusse panustaja. Südamega Lõuna-Eesti jäähoki arengusse panustav entusiast, kes on süstinud noortesse hokipisiku ja toetajatesse usu, et edasi saab liikuda vaid korraliku väljaku ja koostööga.


Kersti Sirel.

Naiste korvpalli mõistus ja südametunnistus. Aastaid tüdrukuid ja naisi juhendanud edukas ja armastatud treener, kes tunneb end hästi nii spordisaalis kui ka ülikooli auditooriumis.


Jüri Dorbek

Sporditaristu uuendaja. Tema valvsa pilgu all valmis veerandsada aastat tagasi Tallinna Spordihall, millest kasvas kiiresti ühe suurima kasutajaskonnaga baas. Tänavu sai nüüd juba uue nimega - Tallinna Kergejõustikuhall – hoone uue sisu, värske välimuse, sinise tartaani ja õnnelikud spordihuvilised.


Vahur Joala

Veemoto hing. Tunnustatud kohtunik, alati oodatud koolitaja ja edukas ajaloo talletaja, kes on aastakümneid juhtinud veemotoelu nii Eestis kui ka maailmas.


Auhindade üleandmist sai otse jälgida Kanal 2 ja Postimehe telesaates "Spordiaasta Tähed 2023".


Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali 2023. aasta peapreemia ja elutööpreemia antakse üle Kultuurkapitali preemiapäeval 9. veebruaril 2024.


Vaata galeriid
Kontaveit: olen väga rahul sellega, mida ma karjääri jooksul korda saatsin

 

Kultuuriminister Heidy Purga kinnitas 3. novembril Kultuurkapitali sihtkapitalide uued koosseisud järgmiseks kaheks aastaks.


„Kultuurkapitali sihtkapitalid on meie suurte kultuurivaldkondade toimimises ülimalt olulise tähtsusega koosseisud. Erinevate erialaliitude poolt esitatud kandidaatidel seisab ees kaks vastutusrikaste otsuste aastat. Kindlasti ootavad ees põhjalikud arutelud, kuid ma olen kindel, et need 56 uut sihtkapitalide liiget hoiavad meie ühist kultuurivälja oma suure ekspertiisi ja heade kavatsustega nii, et sellest saavad kasu loovisikud, festivalid, organisatsioonid ja kogu Eesti rahvas, kes kultuurist moel või teisel osa saab,” selgitas kultuuriminister Heidy Purga.


Kultuurkapitali seaduse järgi kuulub igasse sihtkapitali seitse oma loome- või spordivaldkonnas tegutsevat inimest. Nüüd esitavad sihtkapitali liikmed endi seast ühe esindaja Kultuurkapitali nõukokku. Nõukogu otsustab valdkondadevaheliste suurprojektide rahastamise, Kultuurkapitali aastaeelarve ning tulevikusuundade üle ja 

rahastab kultuuriehitiste ehitust sihtotstarbeliselt laekunud summade kaudu.